Retrospektiva: Super B liga - Žene - 10. kolo

21.02.2021. – 17:00 ŽRK Crvena zvezda – ŽRK Sloga 33:25 (18:10)

Rukometašice Crvene zvezde savladale su ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi 33:25 (18:10), u okviru 10.kola Super B lige, na Banjici. Do osmog vezanog trijumfa crveno-bele su došle već u prvom poluvremenu. Do sredine prvog dela igre kreirale su prednost od četiri gola razlike (9:5), da bi sa dve serije po tri gola praktično rešile pitanje pobednika nakon 30 minuta igre, (18:10). U drugom poluvremenu Zvezda je kontrolisala vođstvo, imala i dvocifrenu prednost nakon vezanih golova kapitena Jovane Ristić, (21:11). Sve što su uspele gošće do kraja jeste da smanje minus do šest golova, u dva navrata, ali je odgovorila Tamara Đurković sa dva gola, a konačan rezultat postavila Jana Momčilović  33:25. Zvezdu su do nove pobede predvodile Anđela Gudžić i Tamara Petković (igrač utakmice) sa po 6 golova. Kod gošći Aleksandra Miletić je postigla 7 golova. Utakmicu su sudili Davor Tarajić i Vladan Andonovski dok je delegat bio Dejan Perić.

20.02.2021. – 20:30 ŽRK Pančevo – RK Beograd 28:31 (12:21)

Rukometašice Pančeva su u okviru 10. kola Super B lige dočekale mladu i poletnu ekipu Beograda i nakon 60 minuta bivaju poražene rezultatom 28:31 (12:21). Tokom celog prvog poluvremena prednost je bila na strani gostiju. Do 23. minuta i nekako su se Pančevke držale a potom su Beograđanke prebacile u stepen više i do poluvremena napravile +9. Iako je bila velika gol razlika domaćin se nije predavao. U 57. minutu su domaće rukometašice prišle na -4, postigle su ponovo gošće pogodak a potom do kraja utakmice Pančevke postižu još 2 gola i na kraju se utakmica završava rezultatom 28:31. Standardno dobra kod domaćina je bila dobra Valentina Božinović sa 13 pogodaka. U pobedničkom sastavu 9 golova je postigla Iva Đuran i time je proglašena za igračicu utakmice. Službena lica bila su iz Kragujevca. Sudije Aleksandar Rilak i Nemanja Živić. Kontrolor je bio Milan Savković.

21.02.2021. – 19:00 ORK Beograd – ŽRK Kikinda 28:40 (14:24)

Na Voždovcu je odigrano 10. kolo gde su se sastale rukometašice ORK Beograda i ŽRK Kikinde gde su gošće bez muka slavile rezultatom 28:40 (14:24). Mihajlo Petković je u Beograd poveo svih 16 igračica i na kraju zasluženo odneo bodove iz prestonice. Egal smo gledali svega 10ak minuta a potom Kikinda uzima stvari u svoje ruke i kako je vreme odmicalo gol razlika se povećavala. Do kraja prvog dela gošće su uspele da postignu 24 i da imaju +10. Ni u drugom poluvremenu se situacija nije značajno promenila. Održavale su gošće odstojanje a trener je na teren u jednom trenutku poslao igračice sa slabijom minutažom gde su opravdale očekivanja. Rukometašice ORK Beograda su upisale 5. pobedu u prvenstvu dok je Kikinda upisala tek 3. Kod domaćina najefikasnija je bila Ivana Pušonja sa 12 golova a pratila je sa 9 Nataša Radulović. Kod gošći sjajna je bila Željana Radaković sa 8 pogodaka i time je proglašena za igračicu utakmice. Sudije ove utakmice bile su iz Stare i Nove Pazove (Velimir Tošković i Sreten Avramović) dok je kontrolor bio iz Beograda (Desimir Vuković).

25.02.2021. – 17:30 RK Junior – RK Kučevo 15:31 (7:15)

Rukometašice Juniora su nakon odigrane utakmice protiv iskusne ekipe Kučeva i dalje na 2 boda. Kučevo je u Beograd stiglo sa 9 igračica gde su mnogi očekivali da mlade rukometašice Juniora ubeleže nova 2 boda. To se ipak nije desilo. Već u 13. minutu gošće su imale 3:7 a potom su na poluvreme otišle rasterećno (7:15). U 39. minutu već je bilo jasno da će bodovi otići u Kučevo (10:20). Ratomir Erić nije imao rotaciju tako da je prva postava igrala celu utakmicu dok je Vladimir Lazić imao svih 16 igračica na raspolaganju. Što se tiče efikasnosti najbolja kod domaćina bila je Ivana Stanojević sa 4 gola dok je kod gošći Milica Vranić postigla 13 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Arbitri su bili iz Novog Sada. Ivko Rakićević i Željko Joksović dok je kontrolor Jovan Mjerimačka bio iz Crvenke.

21.02.2021. – 15:00 RK Petrovaradin - ŽRK Topličanin 28:27 (11:10)

U sportskoj hali “Petrovaradin” odigrana je veoma zanimljiva utakmica koja je okarakterisana kao derbi. Rukometašice Topličanina iz Prokuplja su se uputile ka Petrovaradinu gde su odigrale veoma zanimljivu utakmicu. Na kraju nisu imale sreće te su poražene rezultatom 28:27 (11:10). Sjajno su izabranice Aleksandra Biočanina otvorile utakmicu (0:3) ali do 18. minuta dešava se veliki pad koncentracije gde su domaće rukometašice uspele da preokrenu rezultat i da prvi put povedu sa +2 (6:4). Obe ekipe su odigrale sjajno odbranu a u napad su se takoreći ispucavale. Do poluvremena više snage su imale rukometašice Petrovaradina i minimalnom prednošću odlaze na predah. U drugom poluvremenu 19 minuta je prednost bila na strani domaće ekipe a potom su se ponovo razbudile rukometašice iz Prokuplja i bile na samo gol zaostatka. U 59. minutu nekako su uspele gošće da dođu do prednosti (26:27) gde su imale veliku šansu da odnesu makar bod iz Petrovaradina. Brzo su domaće rukometašice reagovale, postižu 2 vezana gola i dolaze do velikog trijumfa rezultatom 28:27. Kod gostiju najbolja je bila Olja Nikolić sa 11 pogodaka a u domaćem sastavu takođe 11 pogodaka je postigla Milica Todorović koja je proglašena za igračicu utakmice. Utakmicu su sudili Dušan Petrović i Marko Jovanović iz Rače dok je kontrolor bio Milivoj Sekulić iz Pančeva.

21.02.2021. – 18:00 ŽRK Žitorađa – ŽRK Srem 21:47 (11:24)

Ništa se čudno nije desilo u Žitorađi. Po svemu sudeći će se naredne sezone ovaj klub iz Topličkog okruga nadmetati u PRL “Istok” jer do sada nije ubeležio nijednu pobedu a ubeležio je svih 10 poraza u veliku gol razliku (-152). Novajlija u ekipi je nekadašnja reprezentativka Jovana Bartošić – Atanasković ali ni njeno prisustvo nije mnogo pomoglo da se pruži dobra igra protiv ekipe Srema iz Sremske Mitrovice. Iako je Srem u ovoj utakmici bio favorit, Saša Kojović nije dozvolio svojim izabranicama da se opuste te je na teren poslao najjači sastav i uloga favorita je već u prvom poluvremenu opravdana. Nisu Žitorađanke imale snage ni leka za rastrčanu ekipu iz Sremske Mitrovice te je na kraju ponovo ubeležen ubedljiv poraz. Već u 16. minutu znao se epilog (3:16) a zvanično je bilo na poluvremenu 11:24. Na kraju i više nego ubedljiva pobeda Srema rezultatom 21:47. Najefikasnija u ekipi Žitorađe bila je Ivana Anđelković sa 9 golova dok je kod gošći Tina Paunić postigla 11. Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Srema Jovana Janković koja je bila nerešiva enigma za ekipu Žitorađe. Utakmicu su sudili Marko Cvetković i Dejan Spasić iz Niša dok je delegat bila Ljiljana Stojanac takođe iz Niša.