IMT bolji od Grafičara

Susret dva kluba iz gornjeg dela tabele, privukao je veliku pažnju fudbalske javnosti. Oba tima su tokom zimske pauze osvežila svoje redove i sa novim i još mlađim snagama ušla u drugi deo sezone. Grafičar od 9. kola i pobede u Loznici ima skor na strani od 3 remija i 2 poraza, dok današnji domaćin ima veoma dobar niz, na zadnjih 5 utakmica u prvenstvu igrao je samo jednu nerešeno, a ostale pobedio.

Utakmica je počela u laganom ritmu i međusobnom ispitivanju. Prvu polupriliku ima Dimitrić u 26. minutu kada šutira sa oko 22 metra, golman gostiju Stanković je sigurno intervenisao. Na drugoj strani je pripretio Babić u 37. minutu,  šutiravši sa 18 metara lopta je otišla desetak centimetara pored gola.

Lučić u 39. minutu prodire po desnom boku i upošljava Stamenića na petercu, koji samo potura nogu i trese mrežu gostiju, IMT vodi 1:0. Tim rezultatom se i otišlo na petnaestominutni odmor.

U 47. minutu akcija preslikana kao kod gola u prvom poluvremenu, ovog puta akteri su Glišić i Kijevčanin, ovaj potonji je dobro šutirao, ali se Stanković istakao odbranom. U sledećem napadu Marković je uputio snažan šut sa 14 metara, lopta je otišla tik kraj stative gola gostiju. IMT je tako propustio dve lepe prilike za postizanje drugog pogotka na samom početku poluvremena.

Grafičar polako preuzima inicijativu, ali ne stvara šanse, dok IMT u brzom kontranapadu propušta još jednu stopostotnu. Lučić je u 66. minutu izbacio odbranu domaćih na čelu sa golmanom Stankovićem, a Kijevčanin se obrukao prebacivši prazan gol sa penaltika. Lučić i sam u 72. minutu izlazi oči u oči sa Stankovićem, koji panterskom paradom ulazi u šut i ostavlja nadu gostima u pozitivan rezultat, mada igra koju prezentuju nije obećavajuća. Šut glavom Vidića u 76. minutu je prva ozbiljnija šansa koju ima Grafičar, međutim lopta je otišla pored gola. Ispostavilo se da je to bila i jedina prilika gostiju.
Do kraja susreta nije bilo izmene rezultata, a što pobeda domaćih nije izražena većom razlikom krivi su neefikasni napadači. Sledeći vikend IMT gostuje u Vranju, dok Grafičar iza juga Marakane dočekuje pirotski Radnički.

IMT - GRAFIČAR 1:0 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Božović Boško. STRELAC: Stamenić 39.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Zorić (IMT), Matić, Kembel, Rakić i Nikolić (Grafičar).
IMT: Katić, Zorić, Vukašinović, Stamenić, Marković, Glišić, Stefanović (Todorović), Đuković, Kijevčanin, Lučić (Fofana), Dimitrić (Lazović).
GRAFIČAR: Stanković, Zekanović, Rakić, Đurić (Todorovski), Matić, Babić (Božić), Marong (Vidić), Nikolić, Kembel, Lazić, Stojić.