Milan prošao ali nije uspio dobiti Zvezdu

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde eliminisani su u 1/16 finala Lige Evrope. Zvezda je u revanšu odigrala 1-1 sa Milanom ali su ''Rosoneri'' prošli radi više golova u gostima.

Zvezda je hrabro otvorila susret. Međutim, u osmoj minuti Gobeljić je igrao rukom u kaznenom prostoru a Kesi je realizovao jedanesterac. Zvezda se brzo konsolidovala. Prvo je Ben imao šansu ali je šutirao preko gola a potom je pogodio i prečku iz slobodnog udarca. Ipak, Ben je uspio iz trećeg pokušaja postići gol i donijeti izjednačenje Zvezdi.

U završnici prvog poluvremena, Dalot je šutirao ali je Borjan sjajno odbranio. Kanga je zaprijetio sa druge strane ali je ostalo 1-1.

U nastavku je Pioli uveo i Ibrahimovića i Rebića ali je Zvezda i dalje bila odlična. Sanogo je imao sjajnu šansu a Gobeljić nije najbolje reagovao na odbijenu loptu. U 70. minuti, Gobeljić nepromišljeno starta na centru i dobija drugi žuti karton. I sa desetoricom je Zvezda imala sjajnu šansu ali je udarac Kataija bio neprecizan.

Na kraju je ostalo 1-1 a pošto je u Beogradu bilo 2-2, Milan je prošao dalje.