Futsaleri Bečeja vezali drugu pobedu u nastavku prvenstva

Ko će pre do lopte: Sa utakmice između Bečeja 2003 i Banjice - foto: V. Jankov

Lider drugoligaškog futsala ne popušta. Uknjižio je drugu vezanu pobedu u nastavku prvenstvene trke i drži distancu od šest bodova u odnosu na prvog pratioca iz Loznice. Banjica je bila ravnopravan rival uprvom poluvremenu, jer je na golu sa 12 odbrana blistao Damir Destani. Očekivalo se da će Beograđani igrati na sve ili ništa, jer im gori pod nogama. Potvrda toga videla se kroz rezultat (3:3), ali u nastavku su stvari došle na svoje mesto i u kiši golova momci sa Tise bili su uspešniji.

Sve je prelomljeno već posle tri minuta igre u nastavku. Prvo su Bečejci Novakovićevim golom poveli sa 4:3 u 22. minutu, a onda su se u narednih 60 sekundi mreže tresle, čak, tri puta. U fajterskom minutu Golub glavom postiže svoj drugi gol na utakmici, zatim Petrović vraća nadu Beograđanima i posle toga Bodonji snažnim šutem Bečejce dovodi u vođstvo od dva gola razlike (6:4). Na dva minuta prekraja domaćin je imao vođstvo od 9:5, a gosti su igrajući bez golmana s igračem više rizikovali i pošlo im je za nogom da smanje rezultat na 9:7, ali je u samom finišu Novaković postigao svoj treći golna utakmici za konačnu i zasluženu pobedu lidera rezultato 10:7.

Bečej 2003 - Banjica 10:7 (3:3)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Marijan Sarka  i Blagoje Mijailović (obojica iz Vršca) po 8. Strelci: O:1 Krstić u 3,1:1 Golub u 9, 2:1 Živkucin u 10,2:2 Pajković u 13, 2:3 Jovanović u 14, 3:3 Mačiženski u 18,4:3, Novaković u 22, 5:3 Golub u 23, 5:4 Petrović u 23,6:4 Bodonji u 23, 7:4 Arđeljan u 27, 7:5 Rudić u 27,8:5 Bodonji u 31, 9:5 Novaković u 38, 9:6 Krstić u 38, 9:7 Milosavljević u 39, 10:7 Novaković u 40. minutu. Žuti kartoni: Bodonji, Ćulum (Bečej 2003), Destani, Rudić (Banjica). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 6 (5+1), Banjica 7 (4+3). Igrač utakmice: Boris Bodonji (Bečej 2003).

Bečej 2003: MARINKOVIĆ (8 odbrana) 7, NOVAKOVIĆ 8, GOLUB 7,5, KORAĆ 7, BODONJI 8, Vadaski -, Arđeljan 7,5, Ćulum 7, Mačiženski 7, Živkucin 7, Božičić -.

Banjica: DESTANI (15 odbrana) 7,5, MITIĆ 6, KRSTIĆ 7, PEJAKOVIĆ 6,5, PETROVIĆ 6,5, Spasić -, Vasiljević 6, Jovanović 6,5, Vukašinović 6,5, Milosavljević 6,5, Rudić 6,5, Radojičić 6.

SAS 5 : 0 Metalac Kolorado
Loznica Grad 2018 9 : 1 Forum
Jastrebac 5 : 5 Leskovac
Palež 4 : 4 Tisa
Ivanjica 4 : 3 Zufo
Bečej 2003 10 : 7 Banjica