28.01.2021 Aleksandra Stojković

Hajdin glavom za pobedu nad Rusima

Dan pred povratak u Beograd, fudbleri Voždovca odigrali su treći i poslednji meč na pripremama u Antaliji. Konačno su dobre igre iz prethodna dva meča došle na naplatu, Zmajevi su slavili sa 1:0 protiv ruskog drugoligaša Neftekimika.

Krenuo je Voždovac od starta sa visokim presingom. Već u drugom minutu prva ozbiljna šansa, Milosavljević je sjajno pronašao Vujnovića na desnoj strani, ali je golman ruskog tima bio bolji jedan na jedan. Pokušavali su Zmajevi da kreiraju iz prekida u nekoliko navrata, međutim bezuspešno. Konstantan pritisak urodio je plodom u 23. minutu kada je kapiten Stojčev sjajno pronašao Hajdina pred golom, a povratnik u redove tima sa Krova loptu lako smestio glavom u protivnički gol za vođstvo 1:0. Nekoliko minuta kasnije, Lasickas je dobio žuti karton. Pred kraj prvog poluvremena opao je intenzitet igre, Nehtekimik je imao dve šanse iz kornera, ali je u oba slučaja lopta završila u rukama golmana Prekovića.

Na početku drugog dela igre, strelca jedinog gola Stefana Hajdina zamenio je Nikola Dukić na poziciji levog beka. Nastavili su Zmajevi visokim intenzitetom, pokušao je već u 48. minutu Milojević solo akcijom, ali je lopta prošla tik pored stative. Pojačao je ruski tim tempo, a Voždovac je učvrstio odbranu i to je prouzrokovalo tri žuta kartona u kratkom periodu. Opomenu je dobio Janković, kao i štoperski par BogdanovićMilović. Nedugo potom, u 70. minutu, Janković je zadobio udarac u koleno te ga je na terenu zamenio mladi Lainović. Usledio je period agresivnije igre rivala, međutim odbrana Zmajeva je uspešno odolevala. Na 10 minuta do kraja, šansu je dobio i povratnik Purtić umesto Milojevića. U samoj završnici, stvorili su Voždovčani još jednu ozbiljnu šansu – Milosavljević je iz kornera centrirao, ali je Bogdanović glavom poslao loptu preko prečke.  Želeli su Rusi da dođu do izjednačenja u poslednjim minutima, ali bezuspešno.

Trener Voždovca Jovan Damjanović nije krio zadovoljstvo posle pobede.

Raduje me dobra igra na sve tri utakmice, ali je važno i pobeđivati. Još jednom smo odigrali sjajno u prvom poluvremenu, kao i na prethodne dve utakmice nismo dozvolili protivnicima da nam upute gotovo nijedan šut na gol. Naravno, ima prostora za napredak u svim segmentima, ali će pobeda mnogo značiti za samopouzdanje pred nastavak domaćeg šampionata“, poručio je Damjanović i dodao:

Odradili smo izuzetan posao na pripremama, napravili smo dobru atmosferu u timu. Imamo čak 12-13 momaka koji mogu i dalje da igraju za omladince, ali su tu i stariji, iskusniji igrači koji su tu da ih motivišu i usmeravaju. Vraćamo se ponosni u Beograd, momci su zaslužili dobre rezultate“, zaključio je šef struke Voždovca.

Strelac gola Stefan Hajdin istakao je važnost ove pobede za samopouzdanje čitavog tima, ali i njegovo lično.

Za nas defanzivce izuzetno je važno svaki put kada uspemo da postignemo gol. Posle šest meseci koliko nisam igrao, srećan sam da sam povezao tri utakmice i krunisao  dobre partije golom na poslednjoj proveri. Odradili smo jako dobre pripreme, pružali smo sjajne partije i verujem da će se to videti i kada bude počelo prvenstvo“, jasan je levi bek Zmajeva.

Fudbalski klub Voždovac je ovim mečom završio zimske pripreme u Antaliji i već sutra, 29. januara, leti nazad za Beograd. Naredni izazovi očekuju Zmajeve već sledećeg vikenda kada će odigrati prvu utakmicu u prolećnom delu sezone protiv ekipe Radnika iz Surdulice.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor