28.12.2020 Stevan Davidović

KMF Tisa pobednik Kupa Vojvodine

KMF Tisa - Novi Bečej, foto: Stevan Davidović

Pobednik Kupa Vojvodine u futsalu je drugoligaška ekipa KMF „Tisa“ iz Novog Bečeja, pošto je u finalu koje je, u organizaciji Fudbalskog saveza Vojvodine, održano u novosadskom SPENS-u, pobedila ekipu Novog Sada 6:1 (5:0).

Novobečejski futsaleri su opravdali ulogu favorita, od prvog minuta startovali su silovito, da bi se u 5 minutu Srđan Stojković najbolje snašao u gužvi pred golom Novosađana i doveo svoju ekipu u vođstvo. Samo dva minuta kasnije usledio je najlešpši gol na utakmici Đorđe Celin je sa distance silovitim udarcem savladao Aleksu Antonića. Ni posle 2:0 izabranici trenera Dejana Stanojeva nisu stali, usledio je ubrzo gol Nikole Tomića u 14. i kapitena Veselina Guberinića u 17. minutu, kada se već nazirao pobednik ovog duela. Do odmora u listu strelaca upisao se i Čedomir Tomčić, pa je na poluvremenu na semaforu stajalo Novi Sad – Tisa 0:5.

U drugom poluvremenu sve dileme razrešio je svojim drugim golom Tomčić u 24. minutu, da bi u završnici susreta čast domaćina spasao Milan Pajić golom u 39. minutu. Utakmica je protekla u zanimljivoj ifer igri, kako i dolikuje finalu Kupa.

Odlično su sudili Miloš Jocović iz Novog Sada, Dragutin Božović i Predrag Vujić, obojica iz Kule, dok je delegat bio Nikola Tomičić iz Sremskih Karlovaca.

NOVI SAD: ANTONIĆ, LAZIĆ, SIMIĆ, RNIĆ, STANIĆ, Sakan, Spaić, Ilić, Vargec, Pajić, Stamenić, Kostić, Đurić, Vukaljević

TISA:JANIĆIJEVIĆ, TOMČIĆ, TOMIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, Ćurčić, Čičić, Ilić, Stojković, Pelengić, Andrić, Stojanov, Vinović

Piše: Stevan Davidović

Kikinda 0 : 5 Novi Sad
Indians 2013 5 : 1 Viking
Dinamo 6 : 2 Kraljevićevo