Đokić rešio gradski derbi

FK Magnohrom - foto: facebook.com/neverovatantim

Poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva Gradske lige Kraljevo donelo je i gradski derbi, koji su "gosti" rešili u svoju korist: Stara Čaršija - Magnohrom 0:1 (0:0). Fudbaleri Magnohroma osvojili su vredna tri boda, iskoristivši činjenicu da dobro poznaju teren na kome su danas gostovali.

Početnu inicijativu Magnohromci nisu uspevali da krunišu golom, a u više navrata istakao se golman domaćih Stanko Trifunović koji je, u maniru rukometnih golmana, nogom odbranio šuteve Alekse Živanovića. U jeku inicijative gostiju, najbolju šansu za postizanje pogotka su imali domaći, ali odbijenu loptu sa samo 5 metara u prazan gol nije uspeo da sprovede Filip Miljković.

Na početku drugog poluvremena trener gostiju Dejan Đokić vrši izmene koje ekipi daju ofanzivniji karakter, igrači Magnohroma sve češće atakuju na gol domaćih, što im donosi vođstvo u 63. minutu. Do lopte u protivničkom šesnaestercu dolazi Nikola Đorić, kratko je dodaje Filipu Đokiću, koji iskusno sebi stvara izglednu poziciju iz koje loptu šalje u malu mrežu protivničkog gola. Samo što su krenuli sa centra domaći imaju šansu da izjednače rezultat, ali lopta pogađa prečku nakon šuta Veljka Drobnjaka. U 78. minutu Živanović šutira iskosa sa desne strane, Trifunović je ponovo na mestu. Šansu da reši utakmicu i pravi zicer u 81. minutu imao je Stefan Marković nakon dodavanja kapitena Veroljuba Milovanovića, ali je Trifunović pravom golmanskom paradom još jednom spasio svoj gol.

Lepa serija pobeda u završnici polusezone klubu iz Dositejeve ulice donosi zimovanje u gornjem delu tabele, dok momci iz Karađorđeve ulice polusezonu završavaju, neočekivano, na 12. mestu.

Kraljevo, 29.11.2020. Igralište: Stari aerodrom. Igrano bez prisustva publike. Sudija: N. Strahinić. Pomoćne sudije: M. Stevanović i J. Dimić. Delegat: I. Ljubisavljević. Strelac: Filip Đokić u 63. minutu. Žuti kartoni: Drobnjak i Timotijević (Stara Čaršija), Veličković (Magnohrom).

STARA ČARŠIJA: Trifunović, Projović, Popović, Bošković, Ružić (Ljubisavljević), Popović, Miljković, Janković, Drobnjak, Kardanov (Milić), Timotijević.

MAGNOHROM: Vasović, Jakovljević (Vukašin Milovanović), Rašović, Vrljanović, Andrić, Filip Đokić, Veličković, Nikola Milovanović (Marković), Đorić, Živanović, Veroljub Milovanović.

Koštam Polje 3 : 0 Partizan
Zgodačica 1 : 7 Omladinac
Morava 3 : 1 Milakovac 2018
Šumadija 2 : 1 Budućnost
Stara Čaršija 0 : 1 Magnohrom
BSK 2014 0 : 3 Biljanovac