Železničar lako savladao Šamot i učvrstio se na liderskoj poziciji

Peta pobeda u sezoni; foto: JV / Vanja Keser

Petu pobedu u sezoni rukometaši Železničara iz Niša zabeležili su u šestom kolu B grupe ARKUS lige pošto su na svom terenu savladali poslednjeplasirani Šamot iz Aranđelovca rezultatom 38:27 (18:9). Sa 11 bodova niški "Želja" je siguran na vodećem mestu na tabeli ove grupe.

Nakon 10-dnevne pauze Nišlije su nastavile takmičenje i lako opravdale ulogu favorita pred meč 6. kola. U ovom susretu niški tim je dao najviše golova na nekom meču ove sezone, pa sa pravom drži epitet ekipe sa najboljim napadom sa 193 data gola.

Golovima Egića i Stanojevića, Železničar je poveo na početku meča (2:0), a onda serijom 3:0 i pogocima ponovo Egića i Stanojevića, u 16. minutu vodio sa 8:3. Nisu se domaći igrači opuštali, pa novom serijom, ovog puta od 4:0 u 24. minutu vodili sa 14:7. Istu seriju, tokom koje su golove dali Aleksandar Stojanović, Jestrović i Pavlović, niški tim je poveo sa 18:9 što je bio i rezultat na kraju prvog poluvremena. Vredno je napomenuti da poslednjih pet minuta Železničar nije primio gol.

Trebalo je domaćim igračima četiri minuta da postignu gol u drugom delu igre, ali vođstvo nisu ispuštali. U 46. minutu gosti iz Aranđelovca su se približili na šest golova zaostatka (26:20), ali niški rukometaši se nisu opuštali. Serijom 3:0 i golovima Veljka Stanojevića i Danila Stojanovića Železničar je vodio sa 34:26 u 56. minutu, a do kraja domaći su dali još četiri gola i primili samo jedan za pobedu od 38:27.

"Želja" je prvi na tabeli sa 11 bodova, dok je Rudar iz Kostolca na drugoj poziciji sa 8 bodova.

U narednom kolu, koje se igra već u subotu, 14. novembra, niški tim igra u Beogradu protiv Obilića koji je pretposlednji.

ŽELEZNIČAR - ŠAMOT 38:27 (18:9)

Niš, sala Osnovne škole "Mika Antić". Bez gledalaca. Sudije: Boriša Milosavljević i Danijel Trivković (Beška). Sedmerci: Železničar 5 (3), Šamot 8 (5). Isključenja: Železničar 10 minuta, Šamot 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Matović, Kocić, Bojan Radivojević 2, D. Stojanović 3, Arizanović 3 (1), Stanojević 6, Petrović, Boris Radivojević 5, Milosavljević 1, Anđelković 2, A. Stojanović 4, Jestrović 4, Egić 3, Antić 1, Kostić, Pavlović 4 (2).

ŠAMOT: Maksimović, Preković 5, Ilić, Ranković 3, Radosavljević 2, Živojinović 6, Nikolić, Radisavljević 1, Dragutinović 8, Spasić, Marić, Živković 2, Radović, Mitrović.

Radnički 28 : 29 Crvena zvezda
Metaloplastika 31 : 26 Obilić
Železničar 1949 38 : 27 Šamot 65
Novi Pazar 33 : 31 Rudar