Radovi omladinci nose tri boda na Banjicu

Domaćin od samog starta kreće sa žestokim napadima, a prvu dobru priliku Mitrović ne uspeva da realizuje već u 2. minutu šutiravši sa razdaljine od samo par metara. Posle početne inicijative, gosti uspostavljaju terensku ravnotežu, a do kraja poluvremena obe ekipe stvaraju po dve lepe prilike. Za Grafičar su šanse propustili Mitrović u 23. i Janković u 34. minutu, a za Rad, Grubišić u 18. i Zogović u 28. minutu kada se dobrim intervencijama istakao domaći golman Guteša.

U nastavku se nije puno toga dešavalo pred golovima, a gosti do pobedonosnog pogotka stižu preko Grubišića u 53. minutu koji je bio najsnalažljiviji u jednoj gužvi u šesnaestercu. Nesvakidašnji detalj se dogodio u 77. minutu. Nakon dosuđenog slobodnog udarca za ekipu Rada, Bojović je hteo da vrati loptu svom golmanu, ali je to uradio toliko nespretno da ju je poslao u sopstvenu mrežu. Kako je na putu do gola nije niko zakačio po Pravilima fudbalske igre nije mogao biti dosuđen pogodak za Grafičar, već samo udarac iz ugla.

Poslednju priliku za izjednačenjem domaći imaju u zadnjem minutu, ali Mitrovićev šut sa oko 13-14 metara odlazi kraj same stative, a time i bodovi na Banjicu. Domaći po igri jesu zaslužili 1 bod, ali su pokazali neefikasnost u završnici akcija, pa im predstoji da na treninzima više na tome porade.

GRAFIČAR - RAD 0:1 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Đorđić Miloš. POM.SUDIJE: Ristić Milovan i Miškeljin Miloš. STRELAC: Grubišić 53.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Ninković (Grafičar), Radlovački i Đurđević (Rad).
GRAFIČAR: Guteša, Ninković (Tang), Vrbić, Vasiljević, Lukić, Kremenović, Bojović, Stojanović, Janković (Ćurčić), Piplica, Mitrović.
RAD: Đurković, Ćorović, Dobrijević, Radlovački (Gaborov), Mitić, Šoškić (Delibašić), Zogović (Čobeljić), Andić, Đurđević, Gašić, Grubišić.

Radnički (NB) 1 : 3 Mladost (L)
Spartak ŽK 2 : 1 IMT
RFK Grafičar 0 : 1 Rad
Crvena zvezda 1 : 1 Voždovac
Čukarički 3 : 0 Trayal
Radnički (N) 2 : 0 Internacional