01.12.2007 G.Ćirović

Sloga razbila „inženjere”
U svojoj najboljoj utakmici ove sezone, košarkaši Sloge deklasirali su Radnički Invest Inžinjering, nanevši gostu iz Novog Sada, pravu rezultatsku katastrofu, 103:69. Od prvog minuta, puleni Miloša Pejića diktirali su ritam i kontrolisali rezultat. Posle dve trojke Nemanje Dašića i pet uzastopnih poena Mijovića, na semaforu je stajalo 18:5. Ignjatović, Pejović, Mijović i Dašić nemilosrdno su rešetali koš Radničkog, pogađajući bukvalno iz svih pozicija, pa Sloga brzo stiže do plus 27, 50:23. U finišu druge četvrtine, Novosađani preko Bolića, Popovića i Rajkovića uspevaju da prednost smanje na 18 poena.

Uvodni minuti drugog poluvremena pripali su centru Sloge, Vladimiru Mijoviću koji je postigao uzastopnih 12 poena. Svoj šuterski šou nastavio je Nemanja Dašić, i na semaforu stoji nedostižnih 74:39 za Slogu. U samom finišu, trener Pejić dao je šansu "poletarcima" sa manjom minutažom, a publiku je na noge podigao mladi Stefan Matović atraktivnom blokadom nad svojim imenjakom Feketeom.

Kraljevo, Hala sportova, gledalaca: 1.000, sudije: Uroš Oberknežević (Beograd), Predrag Vučić (Leskovac), Zoran Vlahović (Beograd).
SLOGA: Popović 13 (4sk, 8as), N.Dašić 15 (5sk, 5as), Trtić 10 (3sk, 3as), Mijović 26 (6sk), Simović, Matović, Stojaković 13 (2sk, 3as), Petrović, Grubišić 9, Veličković, Ignjatović 8 (2sk, 2as), Pejović 9.
RADNIČKI: Vulin 6, Tomašević 2, Simić 2, Rajković 7 (7sk, 1as), Bolić (4sk, 1as), Popović 10 (3sk), Bjelica 3, Fekete 11, Buha, Rončević 2, Lacković 2, Žarković 2.

Novi Sad 79 : 65 Napredak Rubin
Vizura 81 : 62 Mašinac
Zdravlje Actavis 105 : 74 Ergonom
Lions 96 : 93 Radnički 034 Group
Sloga 103 : 69 Radnički Invest
Borac 85 : 89 Mega Aqua Monta