Ofkovci pregazili Jasenicu

Vodeći tim Podunavsko-šumadijske zone, OFK Aranđelovac, dočekao je u 11. kolu na svom stadionu, na Đajinom brdu, Jasenicu iz Smederevske Palanke. Utakmica je odigrana po teškom i raskvašenom terenu, ali to ekipama nije smetalo da pokažu puno žara i htenja, što se naročito odnosilo na domaće igrače. Iako su imali više od igre i nekoliko prilika domaći u prvom poluvremenu nisu uspeli da načnu mrežu gostiju te se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

OFK Aranđelovac svoje šanse materijalizuje u nastavku, a strelac vodećeg pogotka je Živković u 63. minutu. I posle datog gola Ofkovci nastavljaju sa agresivnom igrom i do drugog gola stižu u 88. minutu, a strelac je Turković. U poslednjem minutu utakmice postavljen je konačan rezultat 3:0, strelac ovog pogotka je bio Marko Marković.

Pobedom su Aranđelovčani ostali na prvom mestu sa 2 boda prednosti ispred RSK iz Rabrova koji je u ovom kolu pobedio kod kuće Napredak iz Markovca sa 4:0. Narednog vikenda je u Rabrovu derbi jeseni kada gostuje OFK Aranđelovac i po rečima sekretara kluba Željka Gačevića - Ide se po sva 3 boda.

OFK ARANĐELOVAC - JASENICA 3:0 (0:0)

STADION: OFK Aranđelovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Perić Nenad. POM.SUDIJE: Jović Stefan i Novaković Milan. STRELCI: Živković 63.min, Turković 88.min i M.Marković 90.min (OFK Aranđelovac). ŽUTI KARTONI: Veličković, Turković i Lalović (OFK Aranđelovac), A.Stevanović, Gajić i Talijan (Jasenica).
OFK ARANĐELOVAC: Pajović, Petrović, Đorđević, Veličković (Živković), Radovanović (Tolić), Pavlović, M.Marković, Starčević, D.Marković, Turković, Lalović.
JASENICA: Branković, N.Stevanović (Talijan), A.Stevanović, M.Đorđević, Gajić, Đerić, Stojadinović (Maksimović), Milosavljević, A.Đorđević, Didanović (Radovanović), Mišić (Petrović).

RSK 0 : 3 OFK Napredak
OFK Aranđelovac 1979 3 : 0 Jasenica 2017
Rudar (S) 1 : 1 Pomoravlje
Petar Dobrnjac 0 : 2 Sloboda
Morava (VP) 2 : 0 Sloga (B)
VGSK 1 : 0 Borac 1932