01.12.2007 wienerliga.org

Partizan savladao Ribnicu
Partizan je upisao novu, petu prvenstvenu pobedu, savladavši neočekivano lako kraljevačku Ribnicu - 3:0 (25:19, 25:20, 25:20), za nešto više od 65 minuta. Ovaj susret u "Šumicama", odigran je pred 400 gledalaca, a sudili su Vladimir Ćuk i Zorica Bjelić (oboje iz Beograda).

U prvom setu gosti iz Kraljeva vodili su do rezultata 11:10, a onda je usledila serija Partizana od čak 8:0. U toj seriji, kao i u celom meču, sjajno je funkcionisao blok domaćina, a recimo da je u prvom periodu, do rezultata 17:11, srednjak crno-belih Nikola Poluga osvojio čak 7 poena.

Drugi set, slična slika na terenu, samo što su Kraljevčani vodili do 13:10. Opet serija Partizana, sada 6:0 i posle drugog tehničkog tajm-auta bilo je jasno da će domaćin povesti 2:0.

U trećem, ispostaviće se i poslednjem setu, Ribnica je uspela da od 6:10, stigne do prednosti. Vodio je gost 16:15 i tu stao. Nova serija Partizana bila je dovoljna za konačnih 25:20 i maksimalnu pobedu izabranika Milana Žarkovića, koja crno-bele stavlja uz rame baš Kraljevčanima.

Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 400. Sudije: Vladimir Ćuk i Zorica Bjelić (oboje Beograd). Trajanje meča: 67 minuta.
PARTIZAN: Đorđević 8, Novoselac 6, Steljić 13, Nićiforović 6, Dautović 16, Poluga 11, Ilić (libero), Turanjanin, Brković, Kostić, Damnjanović, Atanasijević. Trener: Milan Žarković.
RIBNICA: Gavrilović 12, Bojović 7, Usiljanin 5, Bićanin 1, Todorović 8, Radević 7, Jović (libero), Popadić, Simeunović 4, Milovanović, Pljakić, Lazarević. Trener: Dragan Đorđević.