Pobeda Kopaonika nad poslednjeplasiranim Temnićem 1924

U 8. kolu Zone "Zapad" Kopaonik je bio domaćin ekipi Temnića1924 iz Varvarina. U jednoj veoma bledoj igri domaćin je pobedio i osvojio nova tri  boda i  time zadžao korak za vodećim Meševom.  Veću  u 2. minutu  je Đorđević imao veoma dobru šansu da donese prednost domaćinu, ali je šutirao pored  gola.

Domaćin je poveo u 12. minutu kada je na asistenciju Nikolića, Vukojević postigao gol i savladava golmana gostiju Obradovića za 1:0. Isti  igrač  je u 18.  minutu dupirao prednost domaćina na 2:0. Gosti koriste u 43. minutu  neopreznost domaćina u odbrani i postižu gol čime smanjuju rezultat na 2:1. Golu Temnića 1924 je prethodila greška domaćina kada posle faula na 40 metara od gola i ubačene lopte, golman Maksimović se javlja svojim saigračima i  kreće da je pokupi, a Bučić glavom udara loptu koja golmana udara u ruku i odlazi u malu mrežu.

U drugom poluvremenu domaćin je veoma loše počeo drugi period igre bez volje za promenom rezultata. Tražili su u 66. minutu domaći igrači od sudije da svira penal kada jednog  igrača gostujuće ekipe lopta udara u ruku, ali glavni sudija je smatrao da to nije dovoljno za najstrožiju kaznu.

Imao je domaćin šansu u 72. minutu da poveća prednost i osigura pobedu, ali Nikolić šutira pored gola. Gosti su pretili u nastavku meča, ali supokazali veliku nepreciznost u završnici akcija. Na kraju pobeda domaćina i osvojena važna tri boda. Moramo pohvaliti sudisku trojku koja je uz dve-tri sitnije greške odlično vodila meč.

Kopaoniku  u  naredna  dva  kola slede dva  gostovanja  prvo gostuju ekipi Blagotina iz Poljne, a drugo gostovanje ekipi Levča iz Rekovca i prilika da sa  pobedama zadrži priključak na tabeli do kraja jesenje polusezone.

Brus - Gradski Stadion. Sudija: Milošević Stevan (Jagodina). Strelci: Vukojević 12. i 18. za Kopaonik i Bučić (auto gol) za Temnić1924. Igrač utakmice: Vukojević.

KOPAONIK: Maksimović, Planiničić, Bučić, Knežević, Vidojević, Čukuranović, Nikolić, Đorđević (Vilimonović), Vukojević (Makragić), Ignjatović (Savić), Vukajlović (Burgić).

TEMNIĆ 1924: Obradović, Branković (Mišić), Boškovac, Savić, Mihajlović, Kurtanović, Stanojević (Lukić), Aksentijević (Marković), Jolić (Filipović), Lazarević, Stanojković.