03.10.2020  V. Jankov

Kraj Tise otvorena prvoligaška B sezona u odbojci

Na kraju utakmice (ne)zadovoljstvo Bečejaca

Na ovosezonskoj odbojkaškoj "premijeri" kraj Tise presudio je taj-brek, što znači da su rivali, domaćin Bečej i Futog, podelili plen, ali ne na ravne delove. Mladićima sa Tise pripao je samo bod, a gostima sa Dunava dva. Realno. Gosti su kao eks A prvoligaš pokazali zreliju igru, moglo bi se reći da su na iskustvo dobili utakmicu, jer su u petom odlučujućem setu delovali smirenije. Uostalom, i zbir poena (108:97) je na njihovoj strani.

Bečejci su dobro otvorili meč. Prvi poen postigao je na atraktivan način smečom nojavlija iz Crne Gore Stefan Radević. Bilo je na početku dva poena razlike (2:0) sa koliko se i set završio 26:24. U međuvremenu su gosti imali rezultatsku prednost, koja je najviše iznosila osam poena (10:18), ali su Veselin Džigurski i mladići polako smanjivali razliku i prvo izjednačili na 24:24, a onda stigli do pobede 26:24.

U drugom setu gosti su sve vreme imali rezultatsku prednost i završili su set rezultatom 25:19. Isti slučaj, čak i rezultat, bio je u trećem setu, ali na strani mladića sa Tise. Očekivalo se da domaćin hita ka pobedonosnom „prvencu“, jer su gosti doputovali samo sa sedmoricom igrača, a skoro čitavu utakmicu odigrao je startni sastav, pa se mislilo da će ih stići umor. Međutim, ne da im to nije smetalo, nego su kako je igra odmicala bivali sve sigurniji. Uostalom zbir poena u poslednja dva seta (40:27) to najbolje potvrđuje.

Treba primetiti da je Prva B liga, ipak, viši stepen takmičenja, rivali su kvalitetniji i svaki meč će za Bečejce biti izazov za sebe. Nije na odmet dodati da su Bečejci u novajliji Stefanu Radeviću, omladinskom reprezentativcu Crne Gore, dobili značajno pojačanje. Najzad, nije na odmet konstatovati da se u minulih nekoliko sezona igrali u belim dresovima, a u novu sezonu su ušli u crnim, lepo dizajniranim, ali crna boja ne simbiliše radost.

Bečej - Futog  2:3  (26:24, 19:25, 25:19, 18:25, 9:15)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Mirko Subašić (Novi Sad) i Nikola Stojanović (Subotica).

Bečej: Aćimović, M. Rakić, Gajičić, Radević, Đ. Rakić, Mirković, Bašić, Milovac, Vukanić, Lukić, Džigurski, Grujić, Koković.

Futog: Mandić, Ninić, Kosić, Vorkapić, Dupljanin, Ćurguz, Stupar.