Konačno pobeda

Trasirao put ka pobedi - Željko Žerađanin u akciji Foto: G. Šljivić

Konačno radost za igrače i navijače Sloge, ostvarena je važna pobeda protiv protiv favorizovane Kolubare. Igrači Sloge bili su rešeni da pokažu i sebi i drugima sa su dostojni ranga takmičenja. Posle šest vezanih poraza Sloga je priliku za prvi trijumf tražila u duelu sa odlično plasiranom Kolubarom, bilo je strepnje da se poražavajući niz nastavi, ali posle 22 minuta igre svio na Gradskom stadionu su bili u ekstazi. Od starta utakmice „beli“ su jurišali na gol Velimirovića, nizale su se akcije, što je i rezultiralo sa tri postignuta pogotka za 22 minuta igre. Igrači Kolubare, s druge strane, nonšalantno su pristupili obavezama, evidentno potcenivši protivnika, pa ništa sem poraza i nisu mogli da očekuju.

Prvi gol pao je u 6.minutu, posle odlične akcije Sloge i centaršuta Filipovića u šesnaestercu Kolubare u stilu rasnog centarfora reagovao je Žerađanin i udarcem glavom smestio loptu u ugao. Samo pet minuta kasnije, posle izvedenog kornera Filipovića, igrači Kolubare su stajali kao skamenjeni, sve je to ispratio Anđelković i neometano ubacio loptu u gol – 2:0. Ibarski vez „belih“ u prvom poluvermenu zaokružen je u 22. minutu. Posle faula, odličan centaršut je uputio Petković, opet je na mestu bio Žerađanin i glavom smestio loptu u desni ugao.

Sve što su gosti iz Lazarevca uspeli da urade je počasni pogodak Tejića u 68.minutu.

Nije bilo lako posle šest vezanih poraza. Neke od tih poraza po igri i šanasma nismo ni zaslužili, ali tako to biva u fudbalu. Bilo je strepnje, novi kiks bi značio kraj svih nadanja i očekivanja za ovu sezonu. Zato smo bili rešeni da ovoga puta pružimo sve od sebe, da ostavimo srce na terenu i da pobedimo. Za razliku od ranijih utakmica, imali smo dobru realizaciju, za kratko vreme smo postigli tri gola i osvojili važna tri boda – kaže junak Slogine pobede Željko Žerađanin.

Sloga je dominirala u prvom poluvremenu,a u nastavku je uglavnom čuvala stečenu prednost?

Nije imalo potrebe da se zalećemo. Kolubara je odlična ekipa, platula je danak opuštenijem ulasku u meč. U nastavku su izmenama promenili pristup, napadali su. Odigrali smo čvrsto, sprečili smo svaki pokušaj da se ugrozi naš gol. Kikssunili smo jednom, ali to je zanemarljivo kada se zna značaj utakmice i koliko je bilo važno da se pobedi. Podsetiću, bilo je utakmica u kojima smo bili bolji od rivala,a primali smo naivno golove i pognute glave napuštali teren.

Odlični 24.-godišnji fudbaler se u rodni grad vratio posle skoro jedne decenije. Iz Sloge je otišao kao pionir, obukao dres Crvene zvezde,a posle omladinskog staža usledili su nastupi u subotičkom Spartaku, Slogi iz Petrovca na Mlavi, BSK iz Borče, Inđiji, Radničkom iz Kragujevca, Smederevu i proteklog leta se krug zatvorio povratkom na stadion kod Spomen parka.

Drago mi je što sam ponovo u rodnom gradu i klubu gde sam ponikao. Kao mlađi maštao sam da nosim dres prvotimca kluba u kome sam ponikao i eto sada sam tu i u sezoni kada je Sloga ponovo u Prvoj ligi. Sviđa mi se atmosfera, organizacija, odličan je stručni rad. Trener ima u nas poverenja, bodrio nas je i kada smo bili u agoniji, a sada posle prve pobede sve će biti malo lakše. Ovo je pravi tim, danas sam je postigao dva gola, sutra će to uraditi neko drugi.

Sloga je prepustila „fenjer“ Vranjancima, ali je zona spasa još uvek daleko. Potrebno je ući u seriju dobrih rezultata.

Ima još mnogo da se igra, mnogo je bodova u igri i siguran sam da ćemo uspeti. Ovo je dobar tim, trebalo je malo vremena da se mozaik sklopi. Liga je teška, ispada osam ekipa, borba će biti žestoka, ali spremni smo. Radimo kvalitetno, posle prve pobede raste i samopouzdanje i verujem da ćemo ući u seriju dobrih rezultata. U narednom kolu gostujemo Trajalu, eto nova prilika da se osvoji i bod na strani. Utakmicu će prenosti Arena, moramo da ostavimo bolji utisak nego što je bilo u Kragujevcu kada je takođe utakmica bila u direktnom prenosu. Sada smo drugačiji tim i to ćemo potvrditi u Kruševcu – kaže Željko Žerađanin, fudbaler kraljevačke Sloge.

Utakmica Trajal-Sloga na programu je u ponedeljak 5. oktobra od 18 časova.

SLOGA – KOLUBARA 3 – 1 (3 – 0)

Kraljevo – Gradski stadion. Sudija: Ivan Stamenković (Beograd) 7. Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj) i Boško Božović(Pirot) 7. Strelci: Žerađanin u 6. i 22. i Anđelković u 11. minutu za Slogu, a Tejić u 68. minutu za Kolubaru Žuti katroni: Andrijanić, Kruševac, Petković, Mihajlović, Nikolić, Čamagić, Đokić(Sloga), Simić, Cvetković, Rakić, Milosavljević(Kolubara). Igrač utakmice: Željko Žerađanin (Sloga) 9.

SLOGA: Andrijanić 8, Gušani 7, Kruševac 7 (od 89. minuta Krasić - ), Filipović 7 (od 79. minuta Đokić -), Petković 7(od79. minuta Račić -), Mihajlović 8, Andrić 8. Gojković 8, Anđelković 7,5, Nikolić 7, Žerađanin 9 (od 71. minuta Čamagić -).

KOLUBARA: Velimirović 6, A.Stojanović 6,5 (od 75. minuta Milosavljev -), Vasiljević 6, Lazić 6, F.Stojanović 6(od 61. minuta Tejić 6,5), Đenić 6, Simić 7, Đokić 7(od 46. minuta Rakić 6,5), Cvetković 6, Vučetić 6, Knežević 6 (od 46. minuta Urošević 6,5).