Traktorče izoralo Žarkovo

IMT je igrao otvoreno od samog početka, nije došao u Žarkovo da se brani već nadigrava. Akcije su se smenjivale na obe strane, ali je falio završni pas. Gosti od 20. minuta preuzimaju inicijativu, a u 28. minutu Golubović je bespotrebno oborio Terzića, povukavši ga rukom u šesnaestercu. Sudija je bez dvoumljenja pokazao na jedanaesterac, a domaćem igraču dodelio žuti karton. Siguran izvođač sa bele tačke je Stefanović.

Ni posle vođstva gosti ne prestaju sa napadima, a o inferiornosti Žarkova govori podatak da u prvom poluvremenu nisu uputili udarac u okvir gola IMT-a. Gosti do kraja poluvremena propuštaju još dve izgledne prilike. Radojičić u 33. i Džinović u 43. minutu upućuju udarce glavom iz blizine, u prvom slučaju lopta odlazi kraj stative, a u drugom interveniše domaći golman i vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner.

IMT je i u nastavak ušao sa otvorenim gardom ne braneći stečeno vođstvo, dok i Žarkovo prihvata izazov. Gosti su šutevima sa ivice kaznenog prostora ugrozili domaćeg golmana, najpre Bajić u 63, a potom i Lučić u 65. minutu, u oba slučaja Šćekić sjajno brani.
Igrao se 68. minut kada posle udarca iz ugla Stoiljković iz dva pokušaja sa par metara udaljenosti nije uspeo da prevari golmana gostiju Blagojevića. To je bila prva dobra prilika domaćih na današnjoj utakmici. Kazna stiže odmah u brzoj kontri, Lučić je protutnjao po levoj strani i kada se našao na 10 metara od gola šutirao u suprotan ugao za 0:2. Nedugo zatim, u 75. minutu, Vukašinović je šutirao sa oko 20 metara, ponovo se Šćekić istakao lepom paradom.

Domaći preko Stojanovića u 80. minutu imaju dobru priliku da smanje rezultat, udarac Stojanovića sa 18 metara Blagojević brani krajnjim naporom. I umesto drame, gosti osiguravaju pobedu u istom minutu, Glišić je izbio sam ispred Šćekića i sa 7-8 metara rutinski loptu poslao u mrežu. Mogli su gosti da deklasiraju domaćine neka 3 minuta kasnije. Peralović je prošao po desnom boku i uposlio Lučića na 3-4 metra od gola, hrabri Šćekić mu je ušao u šut i spasao svoj tim blamaže.

Koncentracija u odbrani IMT-a je ipak popustila u 86. minutu. Stojanović odigrava povratnu do Stevanovića koji je odmerenim udarcem sa 20 metara loptu smestio u samo ćoše. Kiso je već u sledećem minutu opasno pripretio gostima udarcem sa oko 20 metara, bio je za koji centimetar neprecizan.
Sasvim zaslužena pobeda ekipe IMT, vidi se potpis trenera Rendulića, sasvim dobro je to izgledalo i tehnički i taktički. U nedelju im na Novom Beogradu gostuje Borac Čačak, dok Žarkovo ide na jug, u Pirot, da popravi utisak posle prvog poraza u sezoni i današnje blede partije.

ŽARKOVO - IMT 1:3 (0:1)

STADION: OFK Žarkovo. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Radoičić Nenad i Božović Boško. STRELCI: Stevanović 86.min (Žarkovo), Stefanović 29.min (k.u.), Lučić 69.min i Glišić 80.min (IMT). ŽUTI KARTON: Golubović (Žarkovo).
ŽARKOVO: Šćekić, Ilić (Nović), Stojanović, Dišić (Stevanović), Babić (Crnomut), Jeremić (Kiso), Stoiljković, Ignjatović, Šošević (Janković), Tasić, Golubović.
IMT: Blagojević, Zorić (Puletić), Vukašinović, Glišić, Stefanović (Marković), Terzić, Jovanović (Lučić), Radojičić, Džinović, Gojković (Peralović), Bajić (Lazović).

Kabel 2 : 1 Dinamo
Radnički 1923 2 : 1 Radnički (P)
OFK Žarkovo 1 : 3 IMT
Borac 1926 0 : 1 RFK Grafičar
Zemun 0 : 3 Radnički (SM)
Loznica 2 : 1 Sloga (K)