Zvezdin bingo sa Brodarcem

Dva tima iz vrha tabele, pretendenti na titulu, su počeli utakmicu sa puno žara i energije. Zvezda od samog početka uspostavlja dominaciju, a Rakić u 10. i 17. minutu izlazi sam pred golmana Grafičara, u oba slučaja Lešnjak izlazi kao pobednik.
Nikolašević je u 18. minutu doveo domaće u vođstvo. Lopta koju je on poslao sa 20 metara je skinula paučinu iz roglja, prelep pogodak. U 25. minutu posle udarca iz ugla Rakić postiže glavom pogodak, međutim sudija Ržić ga poništava iz samo njemu znanih razloga svirajući nepostojeći prekršaj.
Igrao se 31. minut kada je Šljivić na povratnu Rakića snažno i precizno šutirao i povisio rezultat na 2:0. Već u sledećem minutu posle dve propuštene idealne prilike, Rakić koristi treću. Pretrčao je kompletnu odbranu Brodarca i sa 14 metara savladao nemoćnog Lešnjaka.
O inferiornosti gostiju govori podatak da su prvi udarac na gol Zvezde uputili preko Papića tek u 28. minutu. Rezultat od 3:0 na poluvremenu je pokazatelj pravog odnosa snaga na terenu.
Zvezda je i u drugom poluvremenu nastavila da melje protivnika. Jedina mana bi mogla biti što su ih igrači Brodarca uspeli uhvatiti čak 10 puta u ofsajd zamke, ali ih ni to nije sprečilo da im napune mrežu do vrha.
Na asistenciju Mitića svoj drugi pogodak na utakmici , a četvrti za Zvezdu, Rakić postiže udarcem sa peterca u 47. minutu. U 64. minutu Mijatović je povukao sa centra i uposlio na ivici kaznenog prostora Šljivića koji je napravio par koraka i neodbranjivo poslao loptu u gol.
Ređaju se prilike pred golom gostiju, Šljivić u 73. i Nikolašević u 76. minutu iz povoljnih prilika neuspevaju da povise vođstvo. Najlepša akcija na utakmici je viđena u 80. minutu posle trougla između Vidojevića, Marića i Nikolaševića, ovaj potonji je bio siguran egzekutor. I to nije bilo sve, jer Vidojević u poslednjem minutu dijagonalom sa centra pronalazi Miladinovića na petnaestak metara od gola, a ovaj rutinirano stavlja tačku na i.
Niko nije očekivao brodolom Brodarca, ali kadeti Zvezde su danas prikazali vrhunsku igru i efikasnost, koja ih nije krasila u prethodnom periodu, pa se vidi da je naporan rad sa trenerom Stojčevskim dao rezultat. U narednom kolu Zvezda gostuje Napretku u Kruševcu, dok Brodarac dočekuje lidera na tabeli Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - BRODARAC 7:0 (3:0)
STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Božović Goran i Radoičić Nenad. STRELCI: Nikolašević 18. i 80.min, Šljivić 31. i 64.min, Rakić 32. i 47.min i Miladinović 90.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Mijatović (C.Zvezda), Barišić, Pepić i Mulić (Brodarac).
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mitić (Svetozarević), Leković, Vukičević, Marić (Stojsavljević), Vidojević, Mijatović, Lolić (Radonjić), Rakić, Šljivić (Savić), Nikolašević (Miladinović).
BRODARAC: Lešnjak, Veljović, Milošević, Vujetić, Mulić, Živković (Kostić), Spasojević (Civrić), Barišić, Pepić (Miljević), Bajić (Ignjatović), Vidović (Stublinčević).

Mačva 1 : 2 OFK Vršac
Rad 1 : 1 Real Niš
Teleoptik 1 : 0 Internacional
Mladost (L) 1 : 0 Apolon 4
Spartak ŽK 4 : 1 TSC
RFK Grafičar 3 : 0 Napredak