Zmajevi spržili Metalac

Uvodni minuti su protekli u međusobnom ispitivanju snaga, igralo se oprezno sa obe strane. Međutim u 8. minutu Gajić u duelu sa Kokirom greši pred svojim golom, lopta dolazi do usamljenog Katanića koji je sa 14 metara šalje iznad gola.

Kazna je stigla samo minut kasnije, Putinčanin je uputio ne toliko snažan koliko precizan udarac sa ivice šesnaesterca, lopta se od stative odbija u gol za vođstvo domaćih. Predivan pogodak za 2:0 u 17. minutu delo je mladog Pantovića. Posle dodavanja od strane Stojčeva, Zvezdin omladinac na pozajmici u Voždovcu, sa 18 metara pogađa rašlje.

Voždovac nastavlja sa dobrom igrom, a u 33. minutu posle akcije Milosavljevića, Stoisavljevića i Vujnovića, ovaj potonji šutira sa 5 metara, Rogač je u zadnjem trenutku uspeo da izblokira loptu i pošalje je u korner. Tri minuta kasnije Ajdinović šutira sa 18 metara, golman gostiju vrhovima prstiju uspeva da loptu izbaci u korner. Igrao se 41. minut, na dodavanje Milosavljevića, Ajdinović vrhom kopačke zahvata loptu sa 13-14 metara, a ona kao kod prvog gola, udara u stativu i završava u mreži. Proizvod dobre igre Voždovca je zasluženo visoko vođstvo na poluvremenu od 3:0.

I u nastavku su domaći taktički potpuno nadmudrili goste iz Milanovca, zatvorivši sve prilaze svom golu, tako da su jedino udarcima sa distance pokušavali da ugroze Prekovića. Maksimović u 54. i Jokić u 76. minutu su oprobali sa oko 25 metara da postignu gol, međutim njihovi šutevi su završili iznad prečke.

U međuvremenu Voždovac dolazi do četvrtog gola u 58. minutu. Tek što je ušao u igru Nišić je sa oko 22 metra loptu poslao u ugao nemoćnog Puletića. Metalac je možda najbolju šansu imao u 62. minutu, na centaršut Prestiža, Katanić šutira glavom sa desetak metara, bio je to lak plen za novopridošlog Prekovića. U 90. minutu poslednja izglednija prilika na utakmici, Živković sa 7-8 metara iskosa šutira pravo u dobro postavljenog golmana gostiju Puletića.

Ovo je prva pobeda Zmajeva izvojevana kod kuće nakon dva poraza i remija, a dolazi pred gostovanje šampionu Zvezdi u narednom kolu, dok Metalac dočekuje komšije iz Lučana.

VOŽDOVAC - METALAC 4:0 (3:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Maksimović Đorđe. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Mikalački Ivan. STRELCI: Putinčanin 9.min, Pantović 17.min, Ajdinović 41.min i Nišić 58.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Milović (Voždovac), Vranjanin i Rogač (Metalac).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, Milosavljević (Đorić), Stojčev (Nišić), Gajić, Putinčanin, Vujnović (Stoisavljević), Ajdinović, Živković, Stanković, Pantović (Cvetićanin).
METALAC: Puletić, Maksimović, Vranjanin, Desančić (Pecelj), Vasiljević, Katanić, Kokir (Zoćević), Rogač (Popović), Antonijević (Milićević), Jokić, Prestiž (Mijailović).

Spartak ŽK 1 : 1 Novi Pazar
Proleter 0 : 0 Mačva
TSC 1 : 3 Radnički (N)
Čukarički 1 : 3 Crvena zvezda
Voždovac 4 : 0 Metalac
Mladost (L) 2 : 1 OFK Bačka