Sija Zvezda na Banovom Brdu

Susret trećeg i prvog na tabeli je odigran po idealnim uslovima za igru. Zvezda je nastupila bez Kataija, Bena, Tomanea i Gobeljića koje trener Stanković čuva za utakmicu na Kipru, a sa najnovijim pojačanjem Falćinelijem koji je debitovao odigravši zadnjih petnaestak minuta.
Gosti su poveli već u 3. minutu. Kanga je izveo korner, u skoku su bili Boaći i Eze, lopta se odbila do Milunovića koji je sa desetak metara zakucao u mrežu. Boaći se u tom duelu povredio, pa je zamenjen na samom startu utakmice.
Ivanić u 9. minutu posle solo prodora šutira sa 18 metara, golman domaćih Petrović vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. U kontranapadu na drugoj strani, igrao se 13. minut, Birmančević je na 16 metara od gola sjajno pronašao usamljenog Savića koji lobuje istrčalog Borjana, ali na njegovu nesreću lopta je odskakutala kraj gola.
Jak presing obe ekipe u prvih tridesetak minuta je učinio svoje, pa je tempo opao u nastavku. Minimalnim vođstvom gostiju se otišlo na odmor.
Zvezda u nastavku za 4 minuta rešava utakmicu. Ivanić u 50. minutu sa ivice šesnaesterca šutira, lopta kači jednog igrača odbrane i završava u maloj mreži za 2:0. Neka 3 minuta kasnije Tošić nesmotreno ruši Vukanovića u kaznenom prostoru, sudija se nije dvoumio i odmah je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je Kanga, poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu, za svoj prvi gol po povratku u Zvezdu.
Domaći u 56. minutu imaju dobru priliku. Kajević je centrirao na peterac, a Birmančević loptu glavom poslao zamalo kraj stative. Od 75. minuta Čukarički vrši žestok pritisak na gol gostiju, a Pantić u 81. sa 4 metra iskosa šutira, Borjan uz pomoć stative čuva svoj gol. Isti igrač minut kasnije sa ivice kaznenog prostora prebacuje prečku za koji centimetar.
Do zasluženog počasnog pogotka domaći stižu u 83. minutu preko Savića koji je sa dvadesetak metara loptu smestio u levi donji ugao gola Zvezde. Spiridonović ima poslednju šansu na utakmici u 88. minutu kada posle brzog kontranapada sa oko 14 metara pogađa stativu domaćih.
Zasluženu pobedu igrači Zvezde su poklonili svom treneru Stankoviću, koji danas slavi 42. rođendan. Pred Zvezdom je veliki ispit sa Omonijom u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Šampiona, dok narednog vikenda u nastavku prvenstva dočekuju Voždovac. Čukarički mora biti zadovoljan svojom igrom, jer je večeras pružio dostojan otpor šampionu, a u narednom kolu u još jednom derbiju gostuje Radničkom u Nišu.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 1:3 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Bogićević Dragan i Banović Bojan. STRELCI: Savić 83.min (Čukarički), Milunović 3.min, Ivanić 50.min i Kanga 54.min (k.u.) (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Kajević, Savić, Lukić i Belić (Čukarički), Gajić, Boaći, Rodić, Sanogo i Pankov (C.Zvezda).
ČUKARIČKI: Petrović, Tošić, Docić (Lukić), Kajević, Savić (Vidosavljević), Ćirković, Ostojić, Pantić, Šapić, Birmančević (Rakonjac), Eze.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Ivanić (Petrović), Degenek, Kanga, Boaći (Vukanović), Milunović, Nikolić, Rodić (Pankov), Gavrić (Spiridonović), Sanogo (Falćineli).

Spartak ŽK 1 : 1 Novi Pazar
Proleter 0 : 0 Mačva
TSC 1 : 3 Radnički (N)
Čukarički 1 : 3 Crvena zvezda
Voždovac 4 : 0 Metalac
Mladost (L) 2 : 1 OFK Bačka