Još jedan trijumf Mladosti 1948 na domaćem terenu

U 5. kolu Podunavske okružne lige Mladost 1948 iz Donje Livadice pobedila je Mladi radnik 1940 iz Radinca rezultatom 2:1. Na terenu u Donjoj Livadici domaćin je bio vidno dominantan u prvom poluvremenu. Ređale su se prilike pred golom Mladog radnika. Filip Ranković je u 15. minutu propustio odličnu priliku. Posle brze akcije domaćina Ranković se našao sam pred golom ali je golman gostiju uspeo da zaustavi udarac. Drugu priliku Ranković nije propustio i u 22. minutu je doveo Mladost u vođstvo.

Gosti su preuzeli inicijativu u drugom poluvremenu i pritisak na gol Livađana je dao rezultat. Miloš Petrović je udarcem sa oko 20 metara savladao golmana Mladosti Filipa Marjanovića, u 63. minutu. Izmene koje je trener domaćih, Miodrag Radojković Bamba, napravio polovinom drugog poluvremena dale su rezultat. U 81. minutu rezervista Jovan Milošević istrčao je pred golmana gostiju i sigurnim udarcem doveo Mladost u vođstvo. Pokazalo se da je to bilo dovoljno za pobedu i nova 3 boda za uporne Livađane.

Utakmica je odigrana u fer i sportskoj atmosferi. Ipak, izgleda da su iskustvo i upornost domaćina prevagnuli nad borbenošću mladog sastava Mladog radnika iz Radinca.

Nakon 5. kola Mladost 1948 nalazi se na 7. mestu na tabeli sa 8 bodova dok je Mladi radnik na 11. mestu sa 6 bodova. U sledećem 6. kolu  Mladost 1948 u komšijskom derbiju gostuje Mladom borcu u Velikom Orašju, a Mladi radnik 1940 dočekuje Crvenu zvezdu iz Suvodola.

Radnik (SP) 2 : 0 Polet
Obilić 5 : 1 SASK
Budućnost 1 : 1 Železničar Kusadak
Pobeda 3 : 1 Bresje Superior
Sloga (M) 1 : 2 Bačinac
Podunavac 2 : 1 Mladi borac
Mladost 1948 2 : 1 Mladi radnik 1940
Crvena zvezda 0 : 3 Sloga (L)