Grafičar srušio Vojvodinu sa trona

Momci Grafičara su pokazali zube lideru na tabeli, ekipi Vojvodine. Poveli su već u 5. minutu. Piplica je po desnoj strani uposlio Ninkovića i kada su svi očekivali centaršut, on je iz mrtvog ugla sa nekih desetak metara loptu poslao pod prečku. Posle tog gola igra je bila izjednačena sa po dve šanse na obe strane, igralo se čvrsto bez umiranja u lepoti.

U drugom poluvremenu blagu terensku inicijativu ima gost, ali bez ozbiljnijih prilika za postizanje pogotka sve do 68. minuta, kada Ivanović sa 4-5 metara pogađa prečku. Utakmicu su u dva minuta mogli da reše Bojović i Piplica. Prvo Bojović u 74. minutu izlazi sam pred golmana Voše, ali šutira za koji centimetar kraj stative, a minut kasnije Piplica se našao oči u oči sa Vidakovićem koji izlazi kao pobednik.

Grafičar ipak postiže i drugi gol u 82. minutu. Matić je šutirao sa 18 metara po zemlji, ne toliko jako koliko precizno, u sam ugao, a Vidaković je vrhovima prstiju zakačio loptu, međutim nedovoljno da spreči pogodak. Na kraju zaslužena pobeda Grafičara i prvi poraz Vojvodine posle 5 startnih pobeda.

GRAFIČAR - VOJVODINA 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Radoičić Nenad i Božović Boško. STRELCI: Ninković 5.min i Matić 82.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Vrbić, Vasiljević, Čvorić, Piplica i Stojković (Grafičar), Đurić (Vojvodina). CRVENI KARTON: Ve.Bogdanović (drugi žuti) 63.min (Vojvodina).

GRAFIČAR: Guteša, Ninković (Bjelanović), Vrbić (Radojević), Vasiljević, Ćurčić (Stojković), Čvorić, Gluščević (Tang), Matić, Panić, Piplica, Stojanović (Bojović).
VOJVODINA: Vidaković, Mirić, Luković (Tedić), Jelenković, Ve.Bogdanović, Kokanović, Miletić (Novevski), Đurić (Vu.Bogdanović), Šavija (Đurović), Kabić (Blagojević), Ivanović.

Radnički (NB) 4 : 2 Internacional
Trayal 2 : 0 RFK Novi Sad 1921
Voždovac 4 : 1 TSC
Rad 2 : 0 Napredak
IMT 0 : 2 Brodarac
Mladost (L) 4 : 1 OFK Beograd