Komšijski derbi pripao Gradištancima

Radost Gradištanaca posle drugog gola na utakmici

Komšijski derbi je bio samo do početka utakmice, a kad je igra krenula videlo se da je domaćin raspoloženiji za igru i kvalitetniji, pa otud krajnjih 4:1 nije iznenađenje. Naprotiv. Da su izabranici Lazara Dabižljevića bili iole mirniji pred golom Srbobranaca, ovi bi se kući vratili s više golova u mreži mladog i neiskusnog Babina.

Pošto je Bratislav Jelić šutevima pripretio u trećem i petom minutu, do prve promene rezultata došlo je u 22. minutu. Vinović je maestralno dubinskom loptom proigrao Bojana Ćuluma, koji je u šprintu pretrčao tridesetak metara i materijalizovao napad za 1:0. Na isteku pola sata igre, Dabižljević je šutirao iskosa sa leve strane, golman kratko odbio, a Bratislav Jelić povisio na 2:0. Gosti su u 40. minutu mogli do gola, ali je Hađinac oklevao i golman Milovanov je padom u noge otklonio opasnost.

U nastavku su gosti u 57. minutu preko Zorana Arđelana smanjili na 2:1. Umesto da ih to motiviše da dodaju gas, domaćin je pojačao tempo i za desetak minuta otklonio svaku dilemu oko pobednika. Prvo je u 60. minutu Pelengić centrirao s desne strane do Bojana Ćuluma, koji je sa ivice kaznenog prostora loptu poslao pod prečku ovog puta, zaista, nemoćnog Babina. Osam minuta kasnije najlepša akcija na utakmici. Pelengić je presekao napad gostiju na sredini terena, krenuo s njom u napad i idealno uposlio Vranješa na desnom boku, koji je uputio oštar centaršut pred gol Srbobranaca, a Bratislav Jelić utračao i iz prve zakucao lotu u mrežu za konačnih 4:1.

Vojvodina (BG) - Srbobran 4:1 (2:0)

Bačko Gradište: Igrališteu SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca: Sudija: Miloš Milešević (Novi Sad). Strelci: B. Ćulum u 22. i 60, B. Jelić u 30. i 68. minutu za  Vojvodinu, a Arđelan u 57. minutu za Srbobran. Žuti kartoni: Vinović (Vojvodina), a Kenji, Radojkovć i Marjanov (Srbobran).

Vojvodina: Milovanov 7, N. Ćulum 7, Bilbija 7,5, Kudrić 7 (od 75 Marković -), Preradov 7,5,  Đekić 7 ( od 46. Pelengić 7,5), Dabižljević 7, Vinović 7,5 (od 59. D. Jelić 7), Živanović 7 (od 66. Vranješ -), B. Jelić 8, B. Ćulum 8 (od 75. Mesaroški -).

Srbobran: Babin 5,5, Radojković5,5, Kenji 5,5, Petrović 5,5, Zeljić 6 (od 85. Popov -), Hodonicki – (od 23. Klipić 6), Pavićević 6 (od 80. Milosavljević -), Aređelan 7 (od 80. Vidaković -), Glendža 6, Hađinac 6 (od 46. Tešanović 6), Marjanov 6,5

Obilić 0 : 3 Mladost (T)
Njegoš 4 : 1 Krila Krajine
Bačka (P) 1 : 5 Mladost (BP)
Hercegovac 1 : 1 Tekstilac
Bajša 1 : 1 Mladost APA
Vojvodina (T) 0 : 1 Tavankut