Veliki bod iz Pirota

Trenutak kada Dragoljub Anđelković postiže gol u Pirotu - foto:youtube/printscreen

Premijera u prvoligaškom društvu, prva posle pet godina, za fudbalere kraljevačke Sloge bila je uspešna. Izabranici Petra Divića su u Pirotu odigrali 1-1 protiv domaćeg Radničkog u meču koji je rešen već posle šest minuta igre. Dragoljub Anđelković je već u 3. minutu pobegao svojim čuvarima i doneo Slogi vođstvo koje je potrajalo samo tri minuta. Novajlija u redovima Piroćanaca Đorđevski glavom je pogodio mesto koje je nije uspeo da odbrani Andrijanić. Sve posle toga bila je otvborena i prava prvenstvena utakmica dva tima koji su, zbog epidemije korona virusa, šest meseci čekali da zaigraju jedan zvaničan meč. Šansi je bilo na obe strane, Anđelković je u drugom poluvremenu pogodio i stativu, ali kada se sve sabere remi je pravedan ishod ove provligaške premijere kraj Nišave.

Zadovoljan sam osvojenim bodom. Naš cilj pre ovog meča je bio da ne izgubimo i tako smo i odigrali. Odlično smo motvorili utakmicu, nažalost brzo i primili gol, ali do kraja meča nismo bili u podređenom položaju. Igralo se čvrsto, borbeno, šansi je bilo, mogao je da poadne još neki gol, ali na kraju pravednih 1-1 – kaže Petar Divić, šef stručnog štaba kraljevačke Sloge.

Uvertira za ovaj meč nije bila dobra po kraljevačke „bele“. Nekoliko dana pred utakmicu u Pirotu stigla je informacija da pravo igranja nema štoperski tandem Marko Mihajlović i Aleksandar Gojković jer nisu stigli sertifikati iz zemalja gde su igrali prethodnu sezonu.

Imali smo zaista velikih problema. Iskusni štoperski tandem je trebao da bude temelj u našoj igri, ali dogodilo se da oni nemaju pravo da igraju. To je stvarno bio šok. Od ranije su nam povređena dvojica bonusa Čamagić i Savić koji su trebali da budu prvi izbor. U takvoj situaciji smo prepakovali ekipu, zaigrali smo sa tri bonusa u postavi i momci su odlično odradili posao, cela ekipa je bila na visini zadatka i nagrađeni smo prvim bodom u ovoj sezoni.

Izveštači sa utakmice nisu štedeli igrače oba tima naglašavajući da se igralo slabo i ne na visini ranga takmičenja?

Ne slažem se sa takvom ocenom. Na pres konferenciji posle meča sam rekao da je bila dobra prvoligaška utakmica. Mora se uzeti u obzir da mi od marta nismo imali utakmica, da je pauza zaista bila duga, da je prvo kolo i da ne možete da očekujete da se odigra fenomenalno. Ipak, igralo se sasvim dobro, što se moje ekipe tiče nema zamerki. Spremali smo se dugo za Pirot, za ovu utakmicu smo imali najviše vremena za pripreme i odigrali smo kako smo smatrali da možemo do povoljnog rezultata.

Velika radost fudbalera Sloge posle brzog vođstva na premijeri u Pirotu -foto:youtube/printscreen

Gostovanje u gradu kraj Nišave je u arhivi. Sloga je u sredu igrala Kup meč u Kragujevcu sa Sušicom,a u subotu kod Spomen parka gostuje novosadski Kabel.

Igramo prvi meč u Kraljevu, nažalost bez gledalaca. U goste nam dolazi veoma ozbiljan i kvalitetan protivnik, ekipa koja razigrava mlade igrače Vojvodine i koja je po meni najozbiljniji kandidat da se bori za sam vrh tabele. Nadam se da ćemo biti u povoljnijoj situaciji oko igračkog kadra nego u Pirotu. Moramo da pokažemo visok nivo borbenosti, da damo maksimum i da se nadamo povoljnom ishodu. Naravnmo da bi pobeda bila ogroman uspeh i tada bi bod iz Pirota dobio na značaju. Liga je izuzetno jaka, igraće se mnogo utakmica, ko bude „čuvao“ domaći teren i manje kiksirao kod kuće biće u povoljnoj poziciji. Tako i gledam na duel sa Kabelom i spremamo se da u ovom meču dođemo do plena – zaključuje Petar Divić, šef stručnog štaba kraljevačke Sloge.

Utakmica Sloga-Kabel (Novi Sad) na programu je u subotu od 17 časova.