Zvezda lagano sa Mačvom

Kadeti Zvezde su danas , tako reći, sa rezervnom postavom dočekali Šapčane. Razlika u klasi se videla na samom početku i već u 6. minutu Brajić na asistenciju Miladinovića sa peterca loptu šalje u mrežu. Terenska inicijativa je na strani Zvezde, a u 42. minutu preslikana akcija kao kod prvog gola, strelac je ponovo Brajić, samo je ovaj put asistent Rakić.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0, mada su domaći preko Lekovića i Rakića mogli zatresti mrežu još koji put. Gosti su ugrozili vratara domaćih jedini put u 22. minutu kada Makivić snažno šutira sa 20 metara, koji santimetar iznad prečke.

Samo što je počelo drugo poluvreme, igrao se 49. minut, Brajić postiže het-trik. Sa desetak metara je neodbranjivo šutirao u sam donji ugao gola gostiju. A onda u 62. minutu najlepši gol na utakmici. Bubanj je sa preko 25 metara odapeo strelu u same rašlje, što bi se reklo ˝ubio pauka˝.

Do kraja utakmice nije bilo promena, mada su gosti igrali otvorenije, ali nisu napravili nijednu ozbiljniju šansu za gol, dok su domaći preko Đurića i Nikolaševića mogli doći do ubedljivijeg vođstva. Već za vikend se igra derbi, kada Zvezdi u goste dolaze vršnjaci sa Banovog brda, dok Mačva dočekuje Apolon 4 iz Kragujevca.

CRVENA ZVEZDA - MAČVA 4:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Šćepanović Bojana i Kojović Aleksandra. STRELCI: Brajić 6, 42. i 49.min i Bubanj 62.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Lukić (Mačva).
CRVENA ZVEZDA: Vojvodić, Savić, Krajnović, Leković (Vukičević), Marić, Vidojević (Đurić), Brajić (Radonjić), Lolić, Rakić (Bubanj), Šljivić, Miladinović (Nikolašević).
MAČVA: Ranković, Vukojević, Lukić, Trifunović, Mišić (Stevanović), Nestorović, Đokić (Popić), Makivić, Radovanović, Jovanović (Kladar) (Jurišić), Šimon (Stojanović).

Crvena zvezda 4 : 0 Mačva
Čukarički 2 : 0 RFK Grafičar
Radnički (N) 3 : 2 Spartak ŽK
Zemun 2 : 1 Mladost (L)
Vojvodina 3 : 0 Teleoptik
Partizan 4 : 0 Rad