TSC moćan na Banjici

Favorit iz Bačke Topole je danas opravdao naziv. Nije kazaljka na satu ni prvi krug okrenula, a gosti su poveli. Posle šuta Silađija sa gol linije Trninić je kratko izbio loptu do usamljenog Zeca, a ovaj neometano sa par metara šutira u prazan gol, igrao se tek 50. sekund. Rad brzo dolazi do daha i Trifunović u 6. minutu loptu šalje samo do stative, ali zato minut kasnije posle brze kontre Jovanović pogađa mrežu za 1:1.

Napadi se nastavljaju na obe strane terena i prvo Zec u 10. minutu snažno šutira sa oko 12 metara, golman Rada je siguran, a u 13. minutu Trifunović je na drugoj strani snažno tukao, Filipović brani i loptu izbija u korner. Igrao se 14. minut kada je Grubišić na ivici kaznenog prostora pogrešio i loptu grudima spustio do centarfora gostiju Silađija, a ovaj iako neometan, šutira tik kraj stative. Potom se Banjac našao u 18. minutu u sjajnoj šansi, ali njegov šut domaći vratar zaustavlja nogom.  Najzad, Silađi je u 20. minutu povratnu loptu od Banjca prosto zakucao u mrežu sa nekih desetak metara i doveo svoj tim u zasluženo vođstvo. A onda u sledećem minutu Balaž na 18 metara ruši Jovanovića kao poslednji igrač odbrane i opravdano zarađuje isključenje. Rad sa igračem više, do kraja poluvremena preuzima inicijativu, ali bez konkretne realizacije.

U nastavku poziciona igra gostiju sa zadržavanjem lopte i čuvanjem rezultata, dok su domaći nemoćni da bilo šta urade. Neoprezni napadači Rada su u prvih pola sata drugog poluvremena ulazili čak 6 puta u ofsajd zamke gostujuće odbrane. Odluka pada u 75. minutu kada iz slobodnog udarca Lukić, iskosa sa 17 metara, loptu šalje u rašlje i overava pobedu. Do kraja utakmice Rad ima još dve prilike da makar ublaži poraz, ali Ilić u 77. i Trninić u 88. minutu bivaju neprecizni iz neposredne blizine. Rad sa još 4 tima koji nisu osvojili ni bod zauzima dno tabele i sledeće nedelje igra mali gradski derbi protiv Čukaričkog na Banovom brdu, dok TSC na terenu u Senti dočekuje novajliju Zlatibor.

RAD - TSC 1:3 (1:2)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Živković Aleksandar. POM.SUDIJE: Dimitrijević Dejan i Vojnić Stefan. STRELCI: Jovanović 7.min (Rad), Zec 1.min, Silađi 20.min i Lukić 75.min (TSC). ŽUTI KARTONI: Đorić i Dobrijević (Rad), Lukić i Tumbasević (TSC). CRVENI KARTON: Balaž 21.min (TSC).

RAD: Marković, Đorić, Dobrijević, Damnjanović (Dedijer), Jovanović, Bašanović, Grubišić (Ilić), Busnić (Tanović), Živković (Kovačević), Trifunović (Zogović), Trninić.
TSC: Filipović, Varga, Tomanović, Tumbasević, Silađi (Đurić), Zec (Duronjić), Ponjević, Banjac (Antonić), Babić (Skopljak), Balaž, Lukić (Dostanić).

Novi Pazar 3 : 2 Partizan
Javor Matis 3 : 0 Napredak
Radnik 2 : 3 Mladost (L)
Inđija 0 : 1 Voždovac
Vojvodina 2 : 2 Čukarički
Rad 1 : 3 TSC