Omladinci Mladosti(L) poraženi od Užičana

U Omladinskoj ligi-grupa Morava, odigran je derbi prvenstva izmedju lučanske Mladosti i užičke Slobode. Susret drugog i prvog na tabeli razrešio je sve dileme oko toga, ko će prvi proći kroz cilj. Gosti su, organizovanom i sigurnom igrom, posebno u drugom delu, došli do zasluženih bodova koji ih vode u baraž za popunu kvalitetne lige Srbije.

Sparno i veoma teško vreme za fudbalsko nadmetanje, kao da je uspavalo igrače oba tima, pa je veći deo prvog poluvremena protekao u rastrzanoj igri i bez izrazitijih prilika. Jedini udarac vredan pomena uputio je defanzivac domaćih Nedeljković ali je njegov pokušaj sa ivice peterca gostiju završio preko gola. Igrao se 40. minut. Uvodni minuti drugog poluvremena pripali su igračima Mladosti. Beležimo pokušaj domaćeg napadača Tomovića u 57. minutu. Njegov udarac sa 25 metara golman Užičana Tasić, uspeo je, vrhovima prstiju, da skrene u korner. Pet minuta kasnije gosti dolaze do prednosti i preuzimaju inicijativu u meču. Posle kornera Slobode PS, nesiguran je bio golman Varagić, lopta ga preleće i dolazi do Milutinovića koji je glavom šalje u nebranjenu mrežu. Rezultat je 0-1. Mogao je Stojić da donese rezultatski egal ali je iz izglednih prilika bio neprecizan u 63. i 66. minutu. U 73. minutu hitronogi Jovanović propusta kolosalnu šansu da udvostruči prednost gostujuće ekipe. Našao se sam ispred Varagića ali je pogodio spoljni deo mreže, iskosa sa desne strane. Četiri minuta pre kraja Sloboda PS ostaje sa desetoricom na terenu. Drugi žuti, automatski crveni, karton dobio je Prišunjak.

Pokušali su domaći da iskoriste brojčanu prednost ali nisu imali snage za nešto više. Naprotiv, Užičani su u poslednjim trenucima susreta postigli drugi pogodak, preko veoma raspoloženog Jovanovića i postavili konačnih 0-2. Posle poslednjeg sudijskog zvižduka, usledilo je sljavlje igrača u crno-crvenoj opremi, koji su ovim trijumfom osigurali prvu poziciju.