Vojvođanski derbi Inđiji

Inđija - Vojvodina, foto: Anđelko Belić

Gradski stadion u Inđiji je bio poslednji put u ovoj sezoni domaćin jednoj odigranoj utakmici Linglong Super lige Srbije. Bio je to sudar dve vojvođanske ekipe, Inđije i novosadske Vojvodine. Domaći igrači su bili puni motiva u ovom meču protiv ovosezonskog finaliste Kupa Srbije. To je bilo vidno već od prvog minuta meča. Inđinčani su igrali sa vrlo elastičnom odbranom koja je iznedrila niz kontranapada ka golu gosta. Prva prava akcije je iznedrena tek u 15. minutu meča. Zeleno beli su napravili niz dodavanja koji je započeo od kapitena Ilića, nastavljen u saradnji Dimitrova i Krasića, da bi ovaj poslednji imao zicer ispred gola Simića. Njegov šut je dobro izblokirao golman padom u noge napadaču Inđije. Minut kasnije i Voša je mogla do gola. Čović je šutirao kada mu se lopta odbila iz gužve koja je nastala unutar kaznenog prostora domaćina. Ipak njegov šut nije bio precizan i otišao je kraj gola. U 21. minutu mala minijatura kapitena domaćina Brane Ilića. Već pomalo zaboravljeni driglinzi na našim tereneima su na praviu način demonstrirani. Na malom prostoru igrač Vojvodine nije prosto znao gde se lopta nalazi.

1:0 je bilo u 23. minutu. Dimitrov, koji je odigrao utakmicu sezone je sjajno pronašao Bastajića, a momak sa Obetske bare je pokazaoi da je rasan strelac. Lagana egzekucija za vođstvo zeleno belih.

Do kraja poluvremena je bilo par pokušaja sa obe strane da se ugroze rivalski golmani, ali bez pravih, onih stoprocentnih pozicija.

U drugom poluvremenu sličan tempo igre. Na oko Novosađani više drže loptu u svojim nogama, ali su to uglavnom bile vrlo jalove pozicije na terenu. Ipak vredi zabeležiti pokušaj Devetka, koji je centrirao sa leve strane napada, ali je taj šut odjendnom postao direktna pretnja za Kneževića. Lopta je otišla tik kraj stative. Domaćin je svoju šansu imao u 79. minutu posle šuta Milosavljevića. Simić je sprečio da lopta završi u maloj mreži njegovog gola. Za dva minuta i dva slobodna udarca za Vošu. Oba puta se oprobao kapiten gosta Drinčić. Dva pokušaja sa istim ishodom. Lopta je proletela tik uz okvir gola domaćina.

2:0 je bilo u prvom minutu nastavka utakmice. Purtić je prihvatio loptu, povukao je nekoliko metara i onda šutirao levom, slabijom nogom, dovoljno precizno i snažno da do nje nikako nije mogao Simić.

Inđija se tako na najleši moguć način oprostila od svoje publike za ovu sezonu savladavši “velikog komšiju”.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 1.300. Sudija: Srđan Jovanović, pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Četvrti sudija: Novak Simović. Delegat: Branislav Pandurov. Strelci: Bastajić 23′ i Purtić 90′ – Inđija. Žuti kartoni: Bastajić 40′, Dimitrov 52′, Brana Ilić 54′, Vidić 80′, Bosančić 84′ – Inđija. Gemović 1′ i Bogdanović 90′ – Vojvodina.

Inđija: Knežević, Cucin, Mihajlov, Mihajlo Jovanović, Krasić (Dimitrijević 70′), Dimitrov (Purtić 61′), Bastajić (Milosavljev 70′), Aleksa Jovanović (Bosančić 61′), Brana Ilić (K), Čermelj (Milijan Ilić 55′), Vidić.Trener: Aleksandar Janjić.

Vojvodina: Simić, Devetak, Sanićanin, Čović, Zukić, Andrić, Nešković (Bojić 46′), Drinčić (K), Đurić (Kokir 59′), Gemović (Đuričin 46′), Stojković (Bogdanović 88′). Trener: Nenad Lalatović.

Proleter 2 : 2 Javor Matis
TSC 2 : 1 Crvena zvezda
Radnik 2 : 4 Radnički (N)
Rad 0 : 2 Voždovac
Napredak 1 : 0 Mladost
Mačva 1 : 4 Spartak ŽK