Slogina sedma uzastopna recka

Teska borba i nova pobeda - detalj sa meča Sloga-Sveti Djordje

Sloga je prvi put pred svojim navijačima za protivnika imala tim Svetog Đorđa iz Žitišta. "Beli" su meč ušli sa jasnom namerom da zabeleže i sedmu uzastopnu pobedu, ukupno 16. u ligi koja bi ih na jedan dan dovela i do liderske pozicije na tabeli. Odlično su počeli puleni Saše Pavlovića, vrlo brzo je na semaforu stajalo 10-4,a nešto kasnije i 17-7 kada su gosti prvi put sa klupe zatražili predah. U ovom delu meča blistao je centar domaćih Haris Ćućović sa osam poena i bez promašaja. Do kraja prve četvrtine Sloga je igrala izuzetno agresivno, to je donelo mnogo kontranapada, lakih poena. Radić je sa tri trojke doneo Slogi najveću prednost, ali su gosti uzvratili trojkom Stanića, da bi Nedeljkov sa centra igrališta, uz zvuk sirene pogodio za 34-21 u prvoj četvrtini. Posle nepunih minut igre u drugoj četvrtini rezultat je glasio 34-28, gosti su pogodili još dve trojke uz dodatno bacanje. Rafal trojki ispalili su gosti i bili vrlo precizni, pa su u 15. minutu i poveli posle trojke Nedeljkova 41-40. Uspela je Sloga sa nekoliko promena u petorci da zaustavi goste koji su u ovoj pri vođstvu domaćih 50-46 već postigli 8 trojki. Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 56-48 za Slogu.

U trećoj četvrtini Sloga je ponovo zaigrala agresivniju odbranu, nije dozvolila gostima da sipaju trojke, a na drugoj strani Radić, Kostić i Mirković su bili raspoloženi, pa je u 25. minutu na semaforu stajalo 68-50 za domaće. Do kraja ove četvrtine Sloga je za poen podigla prednost 74-55 uz činjenicu da je košarkašima iz Žitišta dozvolila samo sedam poena. Kada je u 35. minutu Sloga stigla do 30 poena prednosti bilo je pitanje samo konačne koš razlike. Šansu su dobile i junoše "belih", od kojih je Tomić upisao i prve poene. Podatak da su gosti u drugom poluvremenu postigli samo 15 poena dovoljno govori kako se igralo u nastavku meča u kome je Sloga rutinski upisala novi trijumf.

SLOGA – SVETI ĐORĐE 93 - 63 (34-21, 22-27, 18-7, 19-8)

Nova hala sportova u Kraljevu. Gledalaca:1000 Sudije: Radosavljević (Kragujevac), Đukić (Pančevo) i Milosavljević (Prokuplje)

SLOGA:Kostić 16, Tomić 2, Đurđević 6, Vujović, Spasojević, Jovanović 9, Radić 20, Mirković 7, Šević, Tomašević 2, Ćućović 18, Čomagić 14

SVETI ĐORĐE: Đokić, Nedeljkov 13, Krstanović, Latinović 9, Škripac, Vulin 7, Stanić 5, Tomić 15, Gombar 7, Pavlović 5

Beovuk 72 72 : 84 Pirot
Sloga 93 : 63 Sveti Đorđe
Železničar 76 : 61 Zdravlje Leskovac
Proleter Naftagas 87 : 74 Konstantin
Mladost (SP) 82 : 70 Fair Play
KKK Radnički 99 : 79 BKK Radnički