Golubovima prijatno u Zmajevom gnezdu

Uvodni meč 22. kola Linglong Tire Super lige Srbije je odigran na ˝Krovu˝ po prohladnom vremenu i uz prisustvo tek nešto više od 300 gledalaca. Na samom početku peh za domaće, jer je već u 5. minutu, zbog povrede, Nemanja Pejčinović morao da napusti teren. Počelo je oprezno sa obe strane, gosti su pokušavali visokim presingom što pre da dođu u posed lopte. Akcije su završavane udarcima sa distance, kod Voždovca je svoj šut oprobao Stuparević, a Gojkov kod Spartaka.

Prvu ozbiljniju priliku je imao Hajdin u 18. minutu kada je sa ivice kaznenog prostora uputio snažan prizeman udarac, ali je lopta prohujala tik kraj stative. Domaći su se potom oslobodili pritiska i u 27. minutu posle sjajne kombinacije Stuparevića i Lasickasa, ovaj potonji biva oboren nadomak gola od strane Ivančevića i sudiji Živkoviću nije preostalo ništa drugo , već da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca je bio kapiten domaćih Nemanja Nikolić.

Igrao se 32. minut kada je spretni Stuparević isčačkao jednu loptu na oko desetak metara od gola, a nespretni Otašević ga nepropisno zaustavio, za još jedan penal za domaće. Nikolić je i ovu kaznu pretvorio u pogodak, poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu gola.

To bi bilo sve od domaćih viđeno u prvom poluvremenu, a gosti su još samo u 42. minutu ugrozili vratara Voždovca, preko Uroševića, koji je iskosa sa 7-8 metara šutirao snažno, međutim Ilić je intervenisao i nogom loptu izbacio u korner.

U nastavku se igra Voždovca svela na igru od noge do noge i čuvanje rezultata, dok su gosti šutevima sa 20-25 metara, Tufegdžića i Tekijaškog ,ispitali budnost domaćeg vratara. Hajdin se kod domaćih u 55. minutu našao usamljen na penaltiku, šutirao iz okreta, ali pravo u dobro postavljenog Dubljanića.

Mogao je rešiti utakmicu, ali ono što je on propustio momci iz Spartaka nisu. U roku od samo 5 minuta su postigli 3 pogotka i preokrenuli rezultat. Blic krig Spartaka se desio između 73. i 78. minuta, kada domaći nisu bili svesni šta ih je snašlo i do kraja nisu uspeli da se oporave. Najpre je u 72. minutu vratar Ilić oborio Jočića nadomak gola i primorao arbitra da i treći put pokaže na najstrožu kaznu. Denković je šutirao, ali nedovoljno dobro da savlada domaćeg vratara, koji na njegovu nesreću loptu odbija samo do Jočića, a ovaj je lagano prosledio u prazan gol.

Igrao se 76. minut kada je vihorni Tufegdžić prodro po desnoj strani i pogodio Nikolića u trepavicu, te ovom nije bilo teško da sa par metara zatrese mrežu za izjednačenje, 2:2. Nepuna 2 minuta kasnije Srećković je divno pronašao Denkovića, čiji udarac završava na prečki, a pored statične odbrane domaćih najbolje se snašao Lazar Tufegdžić, inače Zvezdino dete i poslao loptu u gol za zasluženo vođstvo i ispostaviće se, pobedu.

Grogiranog domaćina, gosti su mogli dotući u nadoknadi, ali prvo Tufegdžić, a potom i Denković propuštaju da realizuju sjajne šanse. Na kraju treba istaći da je pobeda Golubova zaslužena, a što nije izražena većom razlikom zaslužni su pomalo nespretni napadači gostiju i golman domaćih Ilić koji je u par navrata sjajno intervenisao.

VOŽDOVAC - SPARTAK 2:3 (2:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Živković Aleksandar. POM.SUDIJE: Dimitrijević Dejan i Vojnić Stefan. STRELCI: Nikolić 28. i 33. min (oba iz k.u.)(Voždovac), Jočić 73.min, Nikoilić 76.min i Tufegdžić 78.min (Spartak). ŽUTI KARTONI: Stuparević, Ilić i Hajdin (Voždovac), Ivančević, Jočić i Tufegdžić (Spartak).

VOŽDOVAC: Ilić, Cvetković, Stojčev (Janković), Nišić, Zličić, Lasickas, Mikić, Stuparević, Nikolić, Pejčinović (Vučić) (Živojinović), Hajdin.

SPARTAK: Dubljanić, Jočić, Ivančević, Tekijaški, Srećković (Šormaz), Vidaković, Gojkov (Denković), Nikolić, Tufegdžić, Urošević (Vidović), Otašević.

Javor Matis 1 : 2 Mladost
Voždovac 2 : 3 Spartak ŽK
Radnički (N) 2 : 0 Čukarički
Crvena zvezda 2 : 0 Vojvodina
Proleter 1 : 0 Inđija
TSC 1 : 1 Partizan