Vujić Metalac - Železničar (Čačak) 107:88
Košarkaši Vujić Metalca trijumfovali su nad ekipom čačanskog Železničara, u susretu 6. kola Prve B lige za košarkaše, rezultatom 107:88 (31:20, 25:17, 31:22, 20:29). Valjevci su zasluženo slavili ubedljivu pobedu u utakmici, koja je takav ishod i nagoveštavala čitavim svojim tokom. Od samog početka Metalac je diktorao tempo, a glavna prednost domaćih košarkaša bila je bolja igra u odbrani, uz dobar šut za 3 poena (4/5 u prvoj četvrtini). Prednost je rasla gradacijski; u 25. minutu iznosila je 30 poena razlike (77:47), a u pojedinim momentima je prelazila i tu cifru. Kada je na kraju treće četvrtine na semaforu pisalo 87:59, bilo je samo pitanje rezultata, kojim će domaći sastav uknjižiti još dva boda. U finišu meča košarkaši Železničara samo su uspeli da smanje prednost Valjevaca, i to dobrim šutem van linije 6,25, dok su košarkaši Metalca rutinski odrađivali posao. Na kraju zasluženo ubedljivih 19 poena razlike – 107:88; pobeda je otišla kvalitetnijoj ekipi. Najefikasniji igrač na meču, istovremeno i najbolji u redovima gostiju, bio je Dragan Vukićević, sa 28 poena, a kod Valjevaca po 21 postigli su Nedeljko Đorđić i Jovan Teodosić (koji je ujedno i najkorisniji igrač utakmice, sa indeksom uspešnosti 30). -

Hala sportova, Valjevo; gledalaca: 250; - sudije: Savić (Kovin), Ignjatović (Beograd) i Ivanović (Beograd); delegat: Janković (Beograd); - slobodna bacanja: Metalac 21/25 (84%); Železničar 20/29 (68%); - dva poena: Metalac 25/37 (67%); Železničar 16/25 (64%); - tri poena: Metalac 12/19 (63%); Železničar 13/26 (50%); - šut iz igre: Metalac 37/56 (66%); Železničar 29/51 (56%); - skokovi: Metalac 24 (19-5); Železničar 15 (12-3); - asistencije: Metalac 22; Železničar 6; - blokade: Metalac 2; Železničar 0; - ukradene lopte: Metalac 13; Železničar 8; - izgubljene lopte: Metalac 21; Železničar 15; - lične greške: Metalac 30; Železničar 21.

VUJIĆ METALAC: Jovan Teodosić 21p, Nedeljko Đorđić 21p, Dejan Beljić 20p, Dragomir Marojević 15p, Vladimir Đokić 14p, Predrag Vejinović 8p, Stefan Birčević 4p, Srećko Rakić 2p, Đukan Đukanović 2p, Đorđe Đorđević 0p, Marko Marković 0p, Igor Ćirković 0p.
ŽELEZNIČAR: Dragan Vukićević 28p, Vladimir Vasiljević 21p, Dejan Lužanin 13p, Nikola Bojanović 12p, Miloš Milović 6p, Milovan Ristić 5p, Vidan Bojović 3p, Nebojša Vasović 3p, Miloš Vukašinović 0p, Đurđe Dmitrić 0p, Kosta Nikitović 0p. U narednom kolu Metalac je gost OKK Beogradu, a Železničar u Čačku igra protiv Crnokose iz Kosjerića.