Micić smečovao za pobedu Požarevljana

Detalj sa jedne utakimice odbojkaša Ribnice u "kutiji šibica"

Poodavno jedna utakmica u Kraljevu nije završena na ovakiav način, da publika ostane još dugo na tribinama izražavajući ogromno nezadovoljstvo suđenjem glavnog arbitra, u ovom slučaju Aleksandre Balandžić. Ono što se dešavalo je četvrtom setu ogorčilo je oko 500 gledalaca, pa su redari i obezbeđenje morali da rade i po završetku meča. Mnogo toga je rešeno u prvom setu. Ribnica je vodila 19-15 i sve je mirisalo na lagano vođstvo, aloi tada su domaći ušli u serijuu neshvatljivih grešaka, puleni Milana Đuričića su znali da iskoriste poklon i preko Micića i Popovića su stigli do 23-25.

U drugom setu na terenu je postojao samo jedna tim. Požarevljani su igrali simultanku i lagano duplirali prednost najavivši konalan trijumf. U trećem setu, Boško Mačužić trener Ribnice na parkert šalje drugog libera Vesića što je bio ključni detalj ovog dela meča. Drugi libero „musketara“ sa nekoliko uhvaćenih „nemogućih“ lopti pokrenuo je ceo tim, u povom setu gosti se nisu ništa pitali, pa je i 19 osvojenih poena mnogo u odnosu na prikazano na terenu. I onda odluka.

U četvrtom setu potpuno izjednačen meč, a onda je usledila prva sporna odluka arbitra iz Beograda. Otpucana lopta srednjeg blokera Savića bila je u autu, to su pokazale i linijske sudije, ali dosuđen je poen za Mladi radnik. Ubrzo je gost došao do meč lopte pošto je suđena prljava lopta Stefanoviću i to na žestok pritisak klupe gostiju. Požarevljani su imali 21-24, ali je Ribnica došla na 23-24 i Micić je stavio tačku na pobedu. Ostao je opor utisak, jer sve viđeno na terenu gde je bilo prelepih akcija i poena, ostalo u senci odluka sudija.

RIBNICA – MLADI RADNIK 1 – 3 (23-25, 19-25, 25-19, 23-25)

Dvorana: „Kutija šibica“ u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: A. Balandžić (Beograd) i R. Leko (Novi Sad)

RIBNICA: Radević 9 (3 blo, 2 sg), Brborić (libero 1), Stefanović 10 (3 bl, 1 as, 5 gr), Begić 5 (2 bl, 1 sg), Zečević 1, Vukmirović 1, Peković, Petrašinović, Vesić (libero 2), Paunović 11 (1 bl, 5 sg, 5 gr), Milovanović, Skakić 19 ( 1 as, 3 sg), Gajović, Usiljanin 10 (1 as, 3 sg) Trener: B. Mačužić

MLADI RADNIK: Popović 8 (2 bl, 2 sg), Savić 11 (1 blo, 1 sg), Vulikić 1, Kostić 4 (1 as,l 2 bl, 3 sg), Micić 22 (3 bl, 1 as, 5 sg, 5gr), Medurić 9 (3 bl, 1 sg), Zvicer 1 (bl), Stević, Ubiparip, Lečić, Ilić (libero), Dukić 7 (2 as, 2 bl, 3 sg) Trener: M. Đuričić

Jedinstvo (SP) 0 : 3 Niš
Radnički 3 : 1 Spartak (Su)
Partizan 3 : 0 Crvena zvezda
Ribnica 1 : 3 Mladi radnik
Vojvodina NS Seme 3 : 0 Novi Pazar