Siguran trokorak Zvezdinih omladinaca

Posle velike pobede nad Totenhemom u UEFA YOUTH LEAGUE, Zvezdine junoše su se danas sastali sa fenjerašem Omladinske lige Srbije, ekipom Trajala iz Kruševca. Posle početnog ispitivanja snaga Radulović u 7. minutu izvanredno pronalazi Burmaza na 6 metara od gola međutim ovaj loše zahvata loptu i šalje je visoko iznad prečke.
Na pogodak se nije dugo čekalo, poveo je domaćin u 11. minutu. Slobodan udarac sa 20 metara Radulović je izveo snažno i precizno, u sam ugao, vratar Nikolić se nije ni pomerio. Burmaz ponovo propušta lepu priliku u 16. minutu kada glavom šutira za koji santimetar neprecizno.
Na drugoj strani Musa u 18. i M.Nikolić u 20. minutu lepo šutiraju sa ivice kaznenog prostora, a još lepše im brani Katić. Brzonogi Musa je svojim prodorima zadavao dosta muke igračima Zvezde, a u nekoliko navrata su morali da ga zaustavljaju na nedozvoljen način.
Treću veliku šansu Burmaz je propustio da realizuje u 21. minutu kada ga je Babić pronašao na 3 metra od gola, a njegov udarac je išao pravo u vratara. Do kraja poluvremena igra je izgubila na tempu i više nije bilo opasnosti po gol ni na jednoj strani.
Posle tridesetak sekundi igre u nastavku Bačanin se našao sam na 7-8 metara od gola, ali je njegov udarac sjajno odbranio gostujući vratar. Napadi Zvezde su ređali, a Trajal se orijentisao isključivo na odbranu svog gola i uspešno je odolevao do 62. minuta kada je Pantović sa 18 metara loptu poslao pod prečku za 2:0.
Treći pogodak za Zvezdu je pao u 68. minutu posle lepe akcije i centaršuta Gačića, uspešan realizator je bio kapiten Matić. Dva minuta kasnije veliku šansu je propustio da realizuje rezervista Milovanović, kada ga je Piplica ostavio samog na 6-7 metara od gola. Jedini udarac na gol u drugom poluvremenu gosti su uputili u zadnjem minutu preko M.Nikolića, ali je Katić bio na visini zadatka.

CRVENA ZVEZDA - TRAJAL 3:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Stanojević Goran i Petković Miroljub. STRELCI: Radulović 11.min, Pantović 62.min i Matić 68.min (Crvena Zvezda).
CRVENA ZVEZDA: Katić, Gačić, Blagojević, Matić, Lukić, Savić, Babić (Pantović) (Ilić), Odada, Burmaz (Milovanović), Bačanin (Piplica), Radulović (Pešović).
TRAJAL: A.Nikolić, Đorđević, Stevanović, Đaković, Anđelković, Milovanović (I.Marković), Musa, Sokolović (Jovanović), Milošević (M.Marković), M.Nikolić, Dimitrijević (Stojanović).

Partizan 4 : 0 OFK Beograd
Crvena zvezda 3 : 0 Trajal
Spartak ŽK 3 : 2 Internacional
TSC 2 : 3 Brodarac
Vojvodina 0 : 2 Voždovac
Čukarički 1 : 0 Rad