Mačva poražena od ekipe Mladosti minimalnim rezultatom

U okviru 13. kola Linglong Super lige Srbije, fudbaleri Mačve su na svom terenu poraženi od ekipe Mladosti iz Lučana rezultatom 0:1. Jedini pogodak na utakmici postigao je Miloš Šatara u 41. minutu.

Dragan Aničić: „Čestitke fudbalerima Mladosti, kad god pobedite to je zasluženo. Nama se neke stvari ponavljaju i ne mogu da zemrim ništa mojim igračima videli ste da smo u prvom poluvremenu dobrih 35 minuta diktirali tempo, 10 minuta smo imali prazan hod i primili smo gol. U drugom poluvremenu opet smo diktirali tempo sve vreme, stvarali šanse, pogodili dve stative, mislim da evo od kako sam ja došao, ne postoji stativa ili prečka koju nismo pogodili, ali gola nažalost nema. Znamo svi u čemu je problem, trudimo se da to rešimo, ali trenutno ne možemo, sem pohvale koje stalno dobijamo za igru, nažalost to se ne beleži na tabeli. Ostaje nam da budemo uporni i da nastavimo da radimo ovo što smo počeli. Nije prijatno kada se izgubi utakmica, ali kada je izgubite na ovakav način možete da odete kući mirno jer ste dali sve od sebe i nadam se da će u bliskoj budućnosti i nama početi da se vraća zasluženo, da će te stative i prečke postati golovi i da ćemo povećati bodovni saldo.“

Goran Stanić: „Utakmice Mladosti i Mačve u zadnje vreme su uvek bile neizvesne, bez obzira gde se igraju, pa je tako i večeras bilo. Mi smo slabije malo ušli u utakmicu, gde je Mačva imala dve dobre šanse, do kraja poluvremena smo se vratili u naš ritam i poveli. Drugo poluvreme Mačva nije imala šta da izgubi, krenula je na sve ili ništa, mi smo se povukli s jednog dobrog bloka pretili preko kontri i polukontri. Možda smo mogli i ranije da završimo, možda je i Mačva mogla da da gol, mislim da je pogodila i stativu, sve u svemu ja bih čestitao Mačvi na igri i mislim da ne zaslužuje ovo mesto i želim da u nastavku prvenstva ne budu tu gde jesu. Čestitke mojim igračima na pobedi.“

Mačva: Puletić (g), Pejović (k), Ivić (Ašćerić od 86.min), Jovanović, Jevtić (Kovačević od 56.min), Marić, Marković, Mijailović, Adamović, Marinković i Milosavljević (Šušnjar od 65.min). Žuti kartoni: Marić 43.min, Adamović 90+2.

Mladost: Zečević (g), Milošević (k), Silva (Tanko od 90+2min.), Jovanović (Pešić od 90.min), Odita, Radivojević (Sinđić od 83.min), Andrić, Leković, Milošević, Pavlović i Šatara. Žuti kartoni: Leković 51.min, Šatara 65.min.

U narednom, 14.kolu šabačka Mačva gostuje Spartaku u Subotici. Utakmica se igra 30.oktobra.