U ravnopravnoj igri Radnički poražen u Lazarevcu

U sedmom, vanrednom kolu danas u Lazarevcu pod sjajem reflektora Radnički je gostovao domaćoj Kolubari koja ove godine proslavlja 100 godina postojanja

U ovoj jubilarnoj godini stadion Kolubare je dobio i osvetljenje sa rasvetom po UEFA standardima pa domaći tim svoje utakmice u ovim letnjim mesecima uglavnom igra u noćnom terminu.

Radnički je dobro startovao u ovom prvenstvu i trenutno deli drugo mesto sa još tri ekipe sa 11 bodova, dok Kolubara ima sedam osvojenih bodova s tim što su u prvih šest kola samo dva puta bili domaćini gde su odigrali nerešeno sa Dobanovcima i pobedili Novi Pazar

Poslednji put ova dva kluba igrala su u sezoni 2016/2017, tada je Radnički u prvom delu sezone u Pirotu slavio rezultatom 1:0, dok je u Lazarevcu pobedu odneo domaći tim rezultatom 3:1.

Sudijska organizacija je za ovaj susret delegirala sudije Super lige pa se nadamo da će i oni, svojim dobrim suđenjem, doprineti da danas gledamo dobar derbi meč dva dobra protivnika.

-  Zahvaljujući  izuzetnom gostoprimstvu na koje sam naišao ovde i generalnom sekretaru Kluba, mogao sam pre utakmice  da fotografišem , konačno,   tako da  na našem Portalu  imamo fotografiju ekipe Radničkog i trenere i rezervne igrače. Na tome zahvaljujem i Marku Vidojeviću i fudbalerima.

Kad ne može u Pirotu, može u Lazarevcu.  Na dobrim primerima treba učiti !

U ekipi Radničkog nema standardnog prvotimca, Milenkovića zbog povrede. Izostanak fudbalera koji je pravi “motor” ekipe , koji  važi za najborbenijeg i najvrednijeg   igrača koji pretrči kilometre. Umesto njega debituje Žozef Ovusu Bempah, bivši fudbaler Vojvodine i Proletera iz Novog Sada.

Od prvog zvižduka sudije igrači Kolubare krenuli su  ofanzivno ka golu Šuljagića.

U 14. minutu  mnogo  sreće za Radnički, lopta je posle udarca glavom domaćeg napadača ,,sela” na prečku

U sledećem napadu Tolić je iz slobodnog udarca zapretio, lopta je završila pored stative. Igra se 30. minut i dalje  bez golova.

Bliži se kraj prvog poluvremena. Kolubara i ima laganu inicijativu , ali u završnici, odbrana Radničkog i golman Šuljagić rešavaju sve probleme.

Domaći  su u jednom napadu tražili penal, malobrojni gledaoci, njih oko 400  reagovali  su , ali sudija Djordje Maksimović nije se obazirao na pritisak, pokazao je, da s pravom spada medju najbolje arbitre Super lige  .

Nema golova “beli” igraju sigurno, to je “Markova igra”! Miran pas, dobra organizacija igre,  sigurno u sredini terena, čvrsto u odbrani.Naravno, čeka se kontranapad preko brzih Spasića, Radivojevića i Kostića Milutinovića.  Za sada bez uspešnijih akcija

Ako je u prvom poluvremenu  domaćin bio aktivniji, u nastavku  je Radnički više napadao, imao veći posed lopte ali bez završnice. Domaći su bili oprezniji  čekajući priliku  i dočekali je !

47. minut odličan kontra napad Radničkog, Pobulić ulazi u šesnaest metara, šutira ali golman domaćih odlično zatvara prostor i brani

48. minut Pobulić šutira sa dvadeset metara, lak plen za golmana. 56. minut  Gool 1:0 Jovanović. 56. minut Posle prodora po levoj strani krila domaćih i odličnog centaršuta, Jovanović, napadač domaćih skače i daje gol glavom

Trener Vidojević  odlučio se na dve izmene, izašli su bonus igrači Radivojević i Kostić Milutinović, a ušli Edoa i Petrović

67. minut Tolić centrira sa leve strane, Pobulić za trenutak kasni. 81. minut Umesto Bembaha ulazi Manić. 85. minut Manić šutira iskosa sa leve strane, golman sigurno hvata loptu

90. minut Sudija je produžio utakmicu za 3 minuta. 93. minut kraj utakmice

Zahvaljujemo  domaćinu na obezbdjenim uslovima za normalan rad našeg saradnika Gorana Tričkovića.

Prva liga Srbije 7. kolo: Kolubara – Radnički Pirot  1:0  ( 0:0)

Sudije: Đorđe Maksimović, Svetozar Živin, Milan Šutulović, 4. sudija Marko Delibašić. Delegat: Velibor Novović. Posmatrač: Srđan Milutinović.

Metalac 0 : 1 Smederevo 1924
Sinđelić 0 : 0 Radnički 1923
Zlatibor 1 : 0 OFK Bačka
OFK Žarkovo 0 : 0 Dinamo
Trayal 1 : 1 Kabel
Kolubara 1 : 0 Radnički (P)
Budućnost 1 : 1 Zemun
RFK Grafičar 1 : 0 Novi Pazar