Trojka Grafičara protiv Kolubare

Mladost Grafičara je danas pregazila Kolubaru, snagom, brzinom, tehnikom, borbenošću i što je najvažnije realizacijom. Postava u kojoj je nastupilo 9 igrača ispod 21. godine je nadigrala goste iz Lazarevca u svim elementima fudbalske igre.

Počelo je furiozno i već u 9. minutu je Stanojev lepo prodro po desnoj strani, šutirao jako sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno. Desetak minuta kasnije na centaršut Dabića je dobro odreagovao Fićović, snažno šutirao glavom iz blizine, ali se lepom paradom i odbranom istakao vratar gostiju Rnić.
Igrao se 30. minut kada je slobodan udarac na dvadesetak metara od gola u vođstvo pretvorio danas najbolji igrač susreta Gavrić. Samo 5 minuta kasnije posle kornera, najviši u skoku je bio Eraković, ali se ponovo istakao Rnić bravuroznom odbranom.

U 41. i 42. minutu gosti pokušavaju da ugroze gol domaćih, ali prvo Radonjić nogom, a potom i A.Jovanović glavom bivaju neprecizni. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Grafičara.

Samo što je počelo drugo poluvreme, igrao se 52. minut, lep prodor kapitena Gavrića po levoj strani i još lepši pogodak kada rezantnim udarcem loptu šalje u suprotne rašlje. Samo 2 minuta kasnije Kolubara je imala kolosalnu priliku da smanji vođstvo domaćih, ali je volej Đenića sa 7-8 metara završio tik iznad prečke.

Tempo na utakmici nije opadao, nego naprotiv, što se bližio kraj obe ekipe su ga još i pojačavale. Kolubara vrši pritisak da smanji rezultat i ostavlja puno prostora u odbrani, kada je u jednom brzom kontranapadu u 70. minutu, sa centra Panović izbacio samog pred gol Stanojeva, a ovaj je stigavši nadomak gola šutirao, ali se Rnić ponovo istakao sačuvavši svoju mrežu.

U 81. i 83. minutu gosti su preko A.Jovanovića propustili da realizuju dve izgledne prilike, kada je u prvoj uputio šut na gol sa desetak metara, ali zamalo neprecizan, a u drugoj posle kornera bio najviši u skoku i glavom šutirao samo do prečke.

Domaći u 89. minutu izvode još jedan ubitačan kontranapad, ponovo je Panović krenuo sa centra sam, prevario vratara i kada se našao nadomak gola nesebično vratio povratnu do Marjanovića, kojem nije bilo teško da loptu ubaci u prazan gol sa nekoliko metara. Panović je mogao do gola u poslednjem minutu kada je ponovo povukao kontru, opalio sa nekih 18 metara, ali je njegov šut otišao tek neki santimetar iznad prečke.
Sjajna predstava i zaslužena pobeda Grafičara koji sledeće sedmice ide u goste kod komšije u Dobanovce, dok Kolubari predstoji derbi na svom terenu sa Novim Pazarom.

GRAFIČAR - KOLUBARA 3:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Živanović Miloš. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Radoičić Nenad. STRELCI: Gavrić 30. i 52.min i Marjanović 89.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Stojić (Grafičar), Kočić (Kolubara).
GRAFIČAR: Savić, Stanojev, Konatar, Stojić, Mrkela, Vidić, Gavrić (Marjanović), Dabić (Santrač), Eraković, Jočić (Panović), Fićović.
KOLUBARA: Rnić, Mihailović, Radulović, Đenić, Kočić (Zolnajić), Radonjić (J.Jovanović), Cvetković, A.Jovanović, Krstić (Pavlović), Osman, Parađina.

Smederevo 1924 0 : 2 Budućnost
RFK Grafičar 3 : 0 Kolubara
Novi Pazar 3 : 1 Trayal
Zemun 0 : 1 OFK Žarkovo
Radnički (P) 1 : 1 Zlatibor
Kabel 1 : 0 Sinđelić