Težak poraz Radničkog 1923 na "Čika Dači"

Fudbaleri Radničkog 1923 ubedljivo su poraženi od vranjskog Dinama na svom „Čika Dači“ u derbiju 3. kola Prve lige Srbije – 0:4 (0:1). Po veoma lošem, kišovitom vremenu, strpljivi Vranjanci su znalački iskoristili defanzivne propuste našeg tima i došli do treće uzastopne pobede na startu sezone.

Iako je današnji duel na „Čika Dači“ imao epitet derbija kola, konačan rezultat jasno govori o tome ko je imao glavnu reč na terenu. Fudbaleri kragujevačkog prvoligaša obrukali su se pred svojim navijačima, koji su ih uprkos žestokoj provali oblaka bodrili svih devedeset minuta.

Na drugoj strani, doskorašnji superligaš iz Vranja pokazao je da se sa pravom nada ekspresnom povratku u elitni rang takmičenja, kao i da mu gostovanja u srcu Šumadije baš prijaju, budući da je i pre dve godine odneo ubedljiv trijumf na „Čika Dači“, rezultatom 3:0.

Sam početak susreta nije naslućivao ovakav ishod. Kragujevčani su dobro ušli u utakmicu i već u 2. minutu zapretili preko Ćirovića, koji je šutirao iz okreta pravo u protivničkog čuvara mreže.

Golman Dinama Stefan Popović iskazao je određenu dozu nesigurnosti prilikom kornera koji je izveo Todorović u 16. minutu, ali je na kraju ipak uspeo da uhvati loptu u svoje naručje.

Zapretili su potom gosti preko Stevanovića i Spasića, zatim je na drugoj strani svoj udarac oprobao Stefan Grbović, da bi u 25. minutu Nikodijević lepo odložio loptu do Todorovića, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca nedovoljno dobro da se ozbiljnije ugrozi protivnički čuvar mreže.

Nenad Popović je u 29. minutu uputio oštar udarac koji je završio iznad gola Radničkog, da bi u 37. minutu Filip Bajić iskoristio kiks Aleksandra Varjačića i iz drugog pokušaja savladao Vladimira Savića, koji je na ovoj utakmici među stativama zamenio povređenog Lazara Raičevića.

Nakon primljenog pogotka uvukla se neka neshvatljiva nervoza među fudbalere kragujevačkog tima. Delovalo je kao da su „crveni“ izgubili kompas i da ne mogu da povežu svoje redove na terenu.

Naravno da iz svega toga ništa dobro nije moglo da proizađe, pa su gosti iz Vranja početkom drugog poluvremena duplirali stečeno vođstvo. Jovanović je izveo udarac iz ugla na drugu stativu, gde se Zlatovićsamo „poklonio“ i glavom sproveo loptu u mrežu.

Treneru domaćih Dejanu Nikoliću nije preostalo ništa drugo osim da u igru momentalno uvede preostale dve ofanzivne opcije sa klupe, Ognjena Ilića i Velimira Popovića.

Upravo je visoki Popović u 60. minutu na centaršut Varjačića šutirao glavom tik pored gola, a samo minut kasnije Nikodijević je posle ubačene lopte od strane Kovačevića pogodio stativu.

Totalna ofanziva Kragujevčana ostavila je dosta prostora iza poslednje linije odbrane, što su Vranjanci znalački iskoristili u 65. minutu. Nedeljković je poslao sjajnu loptu u prostor za kapitena Stevanovića, koji je utrčao iza leđa odbrane kragujevačkog tima i prebacio golmana Savića za ubedljivih 3:0.

Nepovoljan rezultat dodatno je podgrejao nervozu u redovima „crvenih“, koja je proključala u 80. minutu kada je Aleksandar Popović posle sukoba sa Milošem Antićem dobio direktan crveni karton, pa je Radnički na svu muku ostao sa igračem manje na terenu.

Ni tu nije bio kraj nevoljama našeg tima. Samo šest minuta kasnije i štoper Stefan Filipović je zbog bezobzirnog starta sa leđa dobio drugi žuti karton, tako da je kragujevački tim bio primoran da utakmicu okonča sa devet igrača.

Brojčanu prednost silno motivisani Vranjanci su iskoristili da dođu i do četvrtog gola na utakmici. Strelac je bio rezervista Mladen Popović u 88. minutu.

Radnički je tako zabeležio najteži poraz na svom terenu u poslednje četiri godine. Poslednji put Kragujevčani su pretrpeli ovako ubedljiv poraz na „Čika Dači“ u sezoni 2015/16, kada su identičnim rezultatom (0:4) izgubili od Bežanije.

RADNIČKI 1923 – DINAMO 0:4 (0:1)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 600
Sudija: Marko Delibašić (Vrbas)
Pomoćnici: Novak Novaković (Beograd), Ivan Krstić (Jakovo)
Strelci: Bajić u 37, Zlatković u 54, Stevanović u 65. i M. Popović u 89. minutu za Dinamo.
Žuti kartoni: A. Popović, Petrović, Nikodijević, Filipović, Ilić (Radnički 1923), Antić, Veškovac (Dinamo)
Crveni kartoni: A Popović u 80. i Filipović u 86. minutu (Radnički 1923)

RADNIČKI 1923: Savić, Varjačić, A. Popović, Petrović, Filipović, Zdravković, Grbović (od 68. Vidović), Ćirović (od 57. Ilić), Todorović (od 59. V. Popović), Kovačević, Nikodijević.

DINAMO: Popović, Tumbas, Jovanović, Jaćinović, Zlatković, Okomajin (od 46. Veškovac), Nedeljković, Stevanović, Bajić, N. Popović (od 79. Antić), Spasić (od 58. M. Popović).

Fudbaleri Radničkog 1923 moraju što pre da se oporave od posledica današnjeg poraza, budući da ih već u nedelju očekuje teško gostovanje još jednom bivšem superligašu, ekipi OFK Bačke.

OFK Bačka 3 : 0 Smederevo 1924
Radnički 1923 0 : 4 Dinamo
Metalac 1 : 3 Kabel
Sinđelić 1 : 1 Radnički (P)
Zlatibor 1 : 0 Zemun
OFK Žarkovo 0 : 0 Novi Pazar
Trayal 1 : 0 RFK Grafičar
Kolubara 0 : 0 Budućnost