Piroćancima slađi bod sa Sinđe

Ekipa Sinđelića ni u drugoj utakmici pred svojim navijačima nije uspela da dođe do pobede. Posle Novog Pazara jedan bod u Pirot nosi i Radnički. Smena trenera za sada nije donela boljitak niti u igri, niti u rezultatu.

Prvu šansu na utakmici je propustila bivša Zvezdina nada Vanja Vučićević, kada je u 9. minutu bio najviši u skoku, ali je lopta posle udarca glavom završila kraj stative. Zatim je veliku šansu za domaće u 37. minutu propustio Žang Ju, poslavši loptu sa desetak metara pored gola.

Gosti su uzvratili u 40. minutu, Pobulić je iskosa sa nekoliko metara pogodio spoljni deo stative. Igrao se 42. minut kada je posle jednog centaršuta domaći igrač Đorđević lepo skočio i udarcem glave doveo Sinđelić u zasluženo vođstvo.

U drugom poluvremenu gledamo taktičko nadmudrivanje i igru uglavnom na sredini terena, a prvu ozbiljniju priliku u 72. minutu ne koristi igrač Radničkog, Vlajković, kada sa 5-6 metara šutira glavom pravo u naručje domaćeg vratara. Nekih desetak minuta kasnije na drugoj strani sam ispred gola izlazi Veselinović, ali daje predug for i gostujući vratar padom u noge otklanja opasnost.

Veliku priliku da obezbedi pobedu u drugom minutu nadoknade je ponovo propustio Veselinović, kada je zamalo bio kratak posle divnog prodora i ubacivanja lopte od strane rezerviste Đurića. A onda u kontranapadu jedan šut, reklo bi se iz očaja, sa preko dvadesetak metara Dojkića, završava u donjem desnom uglu gola Sinđelića, za poravnanje rezultata i konačnih 1:1.

SINĐELIĆ - RADNIČKI PIROT 1:1 (1:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Harmat Atila i Vladić Aleksandar. STRELCI: Đorđević 42.min (Sinđelić), Dojkić 90+3min. (Radnički Pirot). ŽUTI KARTONI: Đorđević, Žang Ju, Veselinović i Goranović (Sinđelić), Radivojević (Radnički Pirot).

SINĐELIĆ: Vukašinović, Bumbar, Đorđević (Đurić), Žang Ju, Veselinović, Vučićević (Tomović), Dragačević, Krstić, Sinđić, Ilić, Goranović (Milićević).

RADNIČKI PIROT: Šuljagić, Vlajković, Mančić, Tolić, Dojkić, Radivojević (Petrović), Spasić, Galeadis (Edu), Marković, Milenković, Pobulić (Mirković).

OFK Bačka 3 : 0 Smederevo 1924
Radnički 1923 0 : 4 Dinamo
Metalac 1 : 3 Kabel
Sinđelić 1 : 1 Radnički (P)
Zlatibor 1 : 0 Zemun
OFK Žarkovo 0 : 0 Novi Pazar