Pl: Bod za Šefild na startu, ubjedljivi Barnli i Brajton

Fudbaleri Šefild Junajted bodom su otvorili kampanju u Premijer ligi nakon 11 godina. Oni su na gostovanju kod Bormuta odigrali 1-1.

Prvo poluvrijeme bilo je prava uspavanka i nije bilo previše prilika i dobrih poteza. U nastavku smo gledali nešto bolji fudbal. Bormut je došao do prednosti kada je Mepam uz mnogo sreće pogodio za 1-0. ''Oštrice'' su napadale do kraja i u završnici došle do izjednačenja. Strijelac je bio legenda kluba, Bili Šarp.

U ostalim susretima bilo je veoma zanimljivo. Barnli je sa 3-0 dobio Sautemptona kući. Dva gola dao je Barns a jedan Gudmundson. Brajton je protutnjao ''Vikerejdž Roadom''. Oni su kao gosti sa 3-0 savladali Votford. Golove su dali Maupaj i Andone a prvi gol na meču bio je autogol Dukurea.

Kristal Palas i Everton odigrali su jedini susret bez golova.