Tećeligaš se plasirao u četvrtfinale Lav Kupa Srbije
Najveće iznenadjenje u 1/8 finala Lav Kupa Srbije su priredili fudbaleri niškog Sindjelića eliminisavši Superligaša, ekipu Bežanije rezultatom 2:0. Golove za “orliće” su postigli Lazarević u 42. minutu i Kaličanin u 71.  minutu. Ovo je niškoj ekipi najveći uspeh u dosadašnjoj istoriji kluba. Drugi niški predstavnik, ekipa Radničkog je juče eliminisana od zrenjaninskog Banata rezultatom 0:1, a odlučujući pogodak na meču je postigao Savića u 79. minutu. Superligaš iz Kule, ekipa Hajduka je poražena na domaćem terenu od drugoligaša Javor Habitfarma rezultatom 0:1,  odlučujući pogodak je dao Cvetković u 68. minutu. Superligaški derbi izmedju Smedereva i Čukaričkog završen je pobedom gostujuće ekipa rezultatom  3:5 penalima, u regularnom delu je bilo 1:1. Smederevci su poveli golom Đuraškovića u 12. minutu da bi “brdjani” stigli do izjednačenja u 49. minutu golom  Petković . Partizan je sigurnom igrom protiv Srema sa tri postignuta gola obezbedio prolaz u narednu rundu kupa. Golove za crno-bele su postigli Jovetić u 20. minutu, Tošić u 55. minutu, a konačan rezultat je postvaio igrač Srema, Jovanović autogolom u 75. minutu. OFK Beograd je pogotcima Veselinovića u 49. minutu i Stevanovića u 64. minutu eliminisao ekipu Indjije kao gost i plasorao se u narednu rundu Lav Kupa. U prvoligaškom “derbiju” u Gornjoj varoši, ukrstili su koplja Zemun i Vlasina. Posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca 6:5 u  1/4 se plasirala ekipa Zemuna, rezultat u regularnom delu meča je bio 1:1. Do pred kraj meča je bilo 0:0 a onda su zemunci preko Lekića u 88. minutu došli do prednosti da bi Vlasina izjednačila golom Stojanovića u  90. minutu. Utakmica izmedju Crvene zvezde i kruševačkog Napretka je odložena zbog učešća  crveno-belih u ligi UEFA kupa. Termin ove utakmice je 15. decembar.