Palilula šampion Srbije za dame

Prvenstvo Srbije za seniorke završeno je danas drugom utakmicom finala plej-ofa u kome je Palilula, kao gost na bazenu “Milan Gale Muškatirović”, pobedila Crvenu zvezdu sa 11:9 i tako osvojila prvu titulu prvaka u istoriji.

U finalu su igrane dve utakmice. Prvi susret, odigran na Tašmajdanu, završen je bez pobednika 8:8.

Obe utakmice donele su veliku borbi. U drugom susretu Palilula je dominirala i nepunih šest minuta pre kraja vodila sa 10:5. Ipak, Zvezda se nije predala i uvela meč u neizvesnu završnicu. Crveno-bele, dosadašnje šampionke, su za nepuna tri minuta postigle četiri gola i prišle na samo gol zaostatka 9:10. Devetnaest sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Teodora Rudić je pogodila mrežu za konačnih 11:9 i istorijski trijumf Palilule.

Zvezda, koja je od 2014. godine osvojila pet uzastopnih titula prvaka države je ovaj put morala da se zadovolji srebrnim odličjem.