Kosanica -Topličanin 1:1, utakmicu obeležili brojni incidenti!

U 28. kolu Zone Zapad Kosanica i Topličanin igrali su u Kuršumliji 1:1 (1:1). Strelac za Kosanicu bio Pavićević u 25. minutu a izjednačio je Stojanović dva minuta kasnije.

Utakmicu je obeležila tuča navijača, tri sukoba, na ivici tuče, pojedinih igrača Kosanice i trenera Topličanina Pećaranina, dva crvena kartona, sedam žutih, i drugo poluvreme koje je trajalo tačno jedan sat.

No, pođimo redom: Još pre utakmice navijači dva kluba su razmenjivali uvrede i psovke. Na početku utakmice igrači oba tima krenuli su oštro ali je sudija uspeo da smiri sutuaciju sa nekoliko žutih kartona. Do 25. minuta igralo se borbeno ali uglavnom na sredini terena. Možda je Kosanica u ovom periodu bila čak i malo agilnija.

U 25. minutu Nikola Jovanović primio je loptu na 25 metara od gola Topličanina, lepo se okrenuo, pružio korak-dva i uputio oštar udarac po sredini gola. Golman Topličanina uspeo je kratko da odbije loptu pravo na glavu Pavićeviću koji je smestio u mrežu. Samo što su krenuli sa centra igrači Topličanina su iz jedne gužve u kojoj se najbolje snašao Stojanović, uspeli da izjednače. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika osim jedne Kosanice pred sam kraj utakmice ali je golman gostiju dobro intervenisao.

U drugom poluvremenu Topličanin je imao više loptu u nogama i uglavnom se igralo na polovini Kosanice ali gosti nisu uspevali da stvore izgledniju priliku.Od početka utakmice bilo je povremenih verbalnih razmena “mišljenja” između pojedinih igrača Kosanice i trenera gostiju Bojana Pećaranina, koji je iz Kosanice prešao u Topličanin posle jesenjeg dela prvenstva. Ipak, prvi sukob su izazvali navijači Topličanina u 30. minutu utakmice kada su krenuli da se fizički obračunaju sa navijačima Kosanice. Ipak, policija brzo smirila situaciju.

U 65. minutu Kosanica je postigla gol ali ga je sudija poništio zbog ofsajda.Nakon toga dva igrača Kosanice, Rangelov (74. min.) i Radovanović (84), su isključena zbog parnih žutih kartona. U 86. minutu, prema protokolu, došlo je do verbalnog sukoba između kapitena Kosanice Marka Petrovića i trenera gostiju. Pale su teške reči. Pećaranin je krenuo da se fizički obračuna ali su ga njegovi igrači i sudije smirili. Kao epilog toga sudija je Pećaranina udaljio na tribine.

Međutim, kada je krenuo preko terena da se pridruži navijačima Topličanina ponovo je došlo do razmene uvreda. Stvorila se velika gužva ali se sutuacija smirila i utakmica je nastavljena. Poslednji sukob se desio po završetku utakmice kada je Pećaranin ušao na teren i ponovo se sukobio sa domaćim igračima ali su uspeli da ga obuzdaju. Treba reći da su trenera gostiju tokom cele utakmice vređali navijači Kosanice.

Na kraju opšte mišljenje je da Topličanin nije mnogo pokazao u Kuršumliji ali je bila vidljiva bolja fizička sprema gostiju. Igrači Kosanice su u drugom poluvremenu padali na travu zbog grčeva pa su lekari morali da intervenišu sedam-osam puta. Posebna priča je koliko je trajala utakmica. Iako je bilo dosta prekida ne pamti se da je nekad drugo poluvreme produženo čak 15 minuta. Igrači Kosanice su jedva stajali na nogama. Igrali su sa devetoricom protiv 11 fizički mnogo spremnijih gostiju. Topličanin je pokušavao da postigne pobedonosni gol ali su se domaći hrabro branili. Sa klupe Kosanice nekoliko puta su upozoravili i sudiju i delegata da će izgleda utakmica biti završena kad gosti postignu gol. Ipak, nisu uspeli i što se tiče igre rezultat je najpravičniji.Inače, utakmicu je gledalo blizu 1.000 navijača. Gosti su dobili 50 karata i došli su organizovano autobusom. Stadion su napustili tek kad su otišli navijači Kosanice. Utakmicu je obezbeđivalo nekoliko desetina policajaca u kompletnoj opremi i 12 članova privatnog obezbeđenja. Dva lekara iz Kuršumlije i jedan iz Prokuplja su pomagali igračima a bilo je prisutno i sanitetsko vozilo.