Podela bodova u Seleušu

U okviru 29. kola PFL Pančevo, na gradskom stadionu u Seleušu, domaća Vojvodina ugostila je Jedinstvo iz Vlajkovca. Domaćin koji je nalazi na predposlednjem mestu na tabeli, teško da je se mogao nadati dobrom rezultatu protiv favorifovanih gostiju iz Vlajkovca koji zauzimaju peto mesto na tabeli i imaju izgledne šanse da izbore baraž za ulazak u Vojvođansku ligu.

Sam početak utakmice nagovestio je da će prisutnih oko 300 gledalaca imati priliku da vidi dobar fudbal. U 20. minutu utakmice gosti su nakon dobro izvedenog prekida došli do prednosti 0:1 strelac J. Motorov. i tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U nastavku utakmice fudbaleri Vojvodine su zaigrali mnogo bolje, i samim tim stvorilli mnogo šansi za gol. Dobra igra domaćina je rezultirala u 66. minutu kada je D. Laka izjednačio rezultat, a L. Aleksić u 78. minutu povećao na 2:1 u korist domaćina. Fudbaleri Jedinstva su pokušavali na sve moguće načine da dođu do izjednačenja i u tome uspevaju u osmom minutu sudijske nadoknade i time uspevaju da uzmu bod iz Seleuša.

Igrač utakmice je definitivno golman domaćih D. Petić, koji je vanserijskim odbranama uspevao da onemogući, u ovoj utakmici mnogo boljim gostima, da odnesu sve tri boda iz Seleuša.

Vojvodina u 30. kolu gostuje Crvenoj zvezdi u Pavlišu, i šanse da ostane u ovom rangu tekmičenja su svedene na minimum, dok Jedinstvo na svom terenu dočekuje Jugoslaviju iz Jabuke i za očekivati je da neospornim kvalitetom igrača i stručnog kadra izbori baraž.