Grafosima samo bod u gradskom derbiju

Iza juga Marakane je odigrana veoma dobra utakmica, a remi je najpravedniji ishod. Ekipa Grafičara je bila oslabljena neigranjem Juga Stanojeva, što se osetilo u njihovoj igri i slabijoj probojnosti po boku.

Veoma veliku neefikasnost je pokazao centarfor Grafičara Strahinja Krstevski koji u četiri navrata nije iskoristio idealne prilike za postizanje pogodaka i to u 2, 41, 58. i 65. minutu. Što se tiče prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka stopostotne šanse su propustili Mrkela, Cvetković i Terzić kod Grafičara i Mijailović za OFK Beograd.

Drugo poluvreme je počelo šansom gosta, kada je Mijailović u 51. minutu šutirao sa 12 metara i savladao vratara domaćih Stankovića, ali je loptu sa same gol linije izbacio Mrkela. I kako to obično biva sledi kazna posle samo dva minuta, kada Terzić lepo šutira po zemlji, a lopta se od stative zakoprcala u mreži.

Grafičar posle postignutog pogotka ređa šanse, a pored već gore pomenutog Krstevskog veliku šansu ne pretvara u gol i Cvetković u 61. minutu kada je izašao sam ispred vrata gostiju, ali je Vraneš bravuroznom paradom intervenisao i poslao loptu u korner.

Ipak su konstantni napadi domaćina urodili plodom i posle idealnog centaršuta Terzića, Matija Mrkela je glavom poslao loptu u mrežu. Igrao se 67. minut kada je Grafičar poveo 2:0.

A onda, kod domaćina nastupa žuta minuta i nekoliko neshvatljivih grešaka odbrane naročito Marjanovića, a kod izjednačujućeg gola mladog Terzića, što Ofkovci koriste. Prvo Janković rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora smanjuje rezultat u 80. minutu, a u 84. minutu Đokić oduzima loptu Terziću, ulazi u šesnaesterac i šutira u stativu, a na odbijenu loptu naleće Pavlović i postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat.

Do kraja utakmice je Grafičar bezuspešno pokušavao da postigne pogodak i ipak dođe do sva tri boda, a idealne prilike su propustili Marjanović u 85. minutu i Cvetković u 4 minutu nadoknade vremena.

Osvajanjem samo jednog boda, četa Milije Žižića je zaostala u borbi za plasman u Prvu ligu Srbije iza Kolubare i IMT-a, pa će u Surčinu naredne nedelje morati da ide na pobedu.

GRAFIČAR - OFK BEOGRAD 2:2 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - iza južne tribine. GLEDALACA: 350. GL.SUDIJA: Delević Vukašin. POM.SUDIJE: Borović Nikola i Hrutka Marko. STRELCI: Terzić u 53. i Mrkela u 67. minutu za Grafičar, Janković u 80. i Pavlović u 84. minutu za OFK Beograd. ŽUTI KARTONI: Đorđević (Grafičar) i Pavlović (OFK Beograd).

GRAFIČAR: Stanković, Milutinović, Terzić, Stojić, Marjanović, Mrkela, Dabić, Đorđević, Krstevski (Santrač), Gavrić (V.Nikolić), Cvetković.
OFK BEOGRAD: Vraneš, Iličić (Marković), Radojković, Petošević, Vujović, Mirković (Isaković), Pavlović, Mijailović, Đokić(Trninić), Janković, Veličković.

Zvezdara 0 : 1 Radnički (NB)
Crvena Zvezda 1 : 1 GSP Polet Dorćol
Brodarac 1 : 0 Lokomotiva
Kolubara 2 : 1 Prva Iskra
BSK Borča 2 : 1 Stepojevac Vaga
Radnički (O) 4 : 0 BASK