Dve fatalne kontre Kruševljana

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju kruševačkom Trajalu u 29. kolu Prve lige Srbije, rezultatom 0:2 (0:0). U jednoj prilično mirnoj, egal utakmici, presudila su dva gola Kruševljana iz kontranapada.

Jučerašnja fudbalska predstava na stadionu „Mladost“ u Kruševcu definitivno ne zavređuje pozitivnu ocenu. Jednostavno, nije bilo tu previše detalja vrednih pažnje i sve je od samog starta „mirisalo“ na utakmicu bez golova. Ipak, da do takvog ishoda ne dođe, pobrinuli su se rezervisti Trajala Marko Kilibarda i Uroš Vesić, koji su realizovali dve munjevite kontre i svom timu doneli značajne bodove u borbi za plej-of.

Radnički je na današnjem susretu nastupio oslabljen neigranjem lakše povređenog Nemanje Zdravkovića, ali je dobra vest da se nakon više od šest meseci pauze u stroju ponovo našao napadač Aleksandar Dimitrić, koji će sigurno predstavljati značajno pojačanje za ekipu Dejana Nikolića u predstojećem plej-ofu.

U prvih 45 minuta nije bilo većih uzbuđenja, a samim tim ni golova.

Prvi udarac u okvir gola Trajala uputio je Jovan Lukić u 9. minutu, a dva minuta kasnije revanširao mu se na drugoj strani Jovanović. U 16. minutu Radivojević je pokušao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali nije bio dovoljno precizan.

Dva minuta kasnije beležimo i pokušaj Žerađanina nakon duplog pasa sa Lukićem, međutim, bio je to lak plen za golmana Trajala Stojanovića. Nedugo zatim se u dobroj poziciji pred golom Radničkog našao Stepanović, koji je šutirao pravo u Raičevića.

Domaćin je najozbiljnije zapretio u 25. minutu, kada je Osman Marong oduzeo loptu fudbalerima Radničkog na sredini i nakon duplog pasa sa Ivicom Jovanovićem došao u izglednu poziciju da ugrozi Raičevića, ali je usledila slaba završnica internacionalca iz Gambije.

Pet minuta nakon ove prilike za Kruševljane, Aleksijević je ubacio loptu pred peterac domaće ekipe, ali je tamo golman Stojanović bio brži od Đorđa Maksimovića.

Već u trećem minutu nastavka, Maksimović se ponovo našao u dobroj poziciji pred golom „gumara“, kada je posle centaršuta Varjačića šutirao glavom sa pet metara tik pored gola.

Stepanović je u 58. minutu pokušao da iznenadi Raičevića lukavimudarcem sa ruba kaznenog prostora iskosa sa leve strane, međutim, bio je zamalo neprecizan. Isti igrač našao se u šansi i desetak minuta kasnije nakon centaršuta Punoševca sa leve strane, ali nije uspeo da zahvati loptu na željeni način.

U 72. minutu beležimo lepu solo akciju Lukića, koji se znalački oslobodio čuvara, a onda sa nekih dvanaest metara iskosa sa desne strane prebacio gol.

Samo dva minuta kasnije domaćin je došao do početne prednosti. Iskusni Jovanović je povukao kontru po desnoj strani, zatim pored dvojice igrača Radničkog uspeo da uputi centaršut na drugu stativu, gde Kilibardi nije bilo teško da iz neposredne blizine loptu glavom sprovede u mrežu.

Mogao je kragujevački tim do izjednačenja u 82. minutu, kada je Toma Todorović prošao po levoj strani, zatim ubacio loptu na drugu stativu ka Lukiću, tu je nakratko intervenisao Punoševac, ali samo do Varjačića, koji je iz trka šutirao malo iznad prečke.

Minut pre kraja regularnog dela utakmice, dosuđen je slobodan udarac za Kragujevčane na levoj strani terena, koji je izveo Varjačić. Lopta je došla do Kovačevića, čiji udarac je izblokiran, da bi u nastavku akcije šutirao i Aleksijević, međutim, nedovoljno precizno.

Domaćin je pobedu „overio“ u sudijskoj nadoknadi vremena iz još jednog kontranapada, koji je uspešno završio Uroš Vesić.

TRAJAL – RADNIČKI 1923 2:0 (0:0)

KRUŠEVAC
Stadion: „Mladost“
Gledalaca: 300
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)
Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj), Miloš Mitić (Svrljig)
Strelci: Kilibarda u 74. i Vesić u 92. minutu za Trajal
Žuti kartoni: Radivojević (Trajal)

TRAJAL: Stojanović, Milosavljević, Gašić, Radmanovac, Stepanović, Radivojević (od 69. Kilibarda), Marong (od 86. Vesić), Jovanović (od 90. Stanojević), Gogić, Milošević, Punoševac.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Popović, Petrović, Ostojić, Aleksijević, Kovačević, Maksimović (od 80. Đorđević), Žerađanin (od 64. Todorović), Vujasin (od 76. Ilić), Lukić.

Nakon današnjeg poraza, Radnički 1923 se sa 48 osvojenih bodova nalazi na deobi četvrtog mesta sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca. Budući da se pri određivanju konačnog plasmana prvo gleda međusobni učinak, jasno je da su Kragujevčani u prednosti u odnosu na Milanovčane, koje su dobili u oba ovosezonska duela.

U poslednjem, 30. kolu preliminarne faze Prvе lige Srbije, naša ekipa ugostiće u nedelju, 31. marta od 16 časova na svom „Čika Dači“ zemunski Teleoptik.