PLS: Inđija - Budućnost 2:2

Pred sam početak utakmice je održan minut ćutanja u čast nedavno preminulog sportiste i sportskog novinara Dragoljuba Vićentića.

Inđija - Budućnost, foto: Anđelko Belić, Sportin

Otvaranje proletnog dela sprvoligaške sezone na Gradskom stadionu u Inđiji je i proteklo po vremenu koje i priliči za početak tog doba godine.

Igrači dva tima su imali sve preduslove za dobru prvenstvenu utakmicu, a na terenu je  viđena očekivano tvrda utakmica. Domaćin već na početku drugog minuta ima priliku za gol. Korner, Ilić gađa glavu zatrčalog Ivančevića. Ovaj neometen šutira kraj stative Kirovskog. U nastavku meča se nastavio pritisak domaćina i Bađi je u prilici u 9’. Ipak on u dobroj prilici igra rukom na loptu i ta prilika propada.

Dva minuta kasnije je bilo 1:0. Ilić lepo centrira sa leve strane napada svog tima, a Badara je kuca u mrežu nemoćnog Kirovskog.

Strasti se nisu ni smirile a bilo je 1:1. Milošev je primio loptu na ivici kaznenog prostora, šutira po travi, a lopta prolazi ispod Prekovića. Bio je to 13’.

U nastavku utakmice domaćin nastavlja sa pritiskom. Ređaju se prilike pred golom Kirovskog. Najbliži vođstvu domaćin je u 19’ preko Ivančevića, ali je šut ovog igrača golman sjajno odbranio i loptu prosledio u korner. Dva minuta kasnije i Bjeličić je u prilici. Lopta stiže do ovog igrača koji šutira iz prve, ali je golman gosta ponovo na mestu i brani težak udarac.

Domaćin do gola stiže u 35’ do vođstva. Ilić je sjajno centrirao na nogu Banjca, koji hvata poluvolej i  tu golman Kirovski nije mogao ništa i pored sjajne parade, 2:1.

Dva minuta kasnije Ilić je ponovo na sceni. Sjajna dubinska lopta Bađi Badari. Ovaj ulazi u kazneni prostor, šutira po travi, kao nedavno u Bečeju i ishod je isti. Golman je odneo slavu sjajnom intervencijom. Do kraja poluvremena još poluprilika za goste u drugom minutu nadoknadnog vremena. Slobodan udarac iskosa  sa  desne strane, lopta na suprotnu stativu gde je bila i najveća gužva, a  igrači gostiju iz neposredne blizine samo posmatraju let lopte.

Drugo poluvreme gost počinje znatno ofanzivnije. Iz takve igre stižu i do poravnanja rezultata u 64’. Dobra akcija gosta, lopta stiže do Miloševa koji sjajno šutira u gorni ugao gola domaćina. Golman Preković i pored parade je bio nemoćan. 2:2.

Pre tog gola dve zanimljive situacije. Prvo gosti nisu umalo sami sebi zatresli mrežu. Simić je pokušao da izbije loptu, ali je ona na njegovu sreću ipak otišla u korner. Gosti su u 57' tražili najstrožu kaznu. Bila je to gužva u kaznenom prostoru domaćina, jedan od igrača u crvenom dresu pada, ali sudija koji je bio vrlo blizu samo pokazuje da se igra nastavi.

Inđija je u dve ptrilike da ipak stigne do sva tri boda. Ilić izvodi korner u 74'. Lopta opet pada na glavu Ivančevića koji loptu glavom od zemlje šalje preko gola iz peterca gostujućeg kaznenog prostora. Isti igrač je u prilici i u poslednjem minutu nadoknadnog vremena. Lopta stiže do njega, on sa nekih 12 metara iskosa šutira visoko, nekontrolisano.

Sudija je u prvom minutu nadoknadnog vremena propustio priliku da dosudi kazneni udarac za domaćina. Bađi Badara je bio u skoku ka lopti, a gostujući igrač ga rukama obara na zemlju. Sudija je ostao nem iako je prekršaj nad igračem Inđije bio klasičan primer prekršaja i za žuti karton.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400. Sudija: Stanko Ostraćanin iz Kraljeva, pomoćnici: Miloje Milićević iz Prokuplja i Miloš Milićević iz Aleksandrovca. Četvrti sudija: Andrija Stojanović iz Beograda. Delegat: Miroslav Stojanović iz Beograda. Strelci: Bađi 11’, Banjac 35’ – Inđija, Milošev 13’, 64’ – Budućnost. Žuti kartoni: Vraštanović 25’, Bađi 49’, Ivančević 88' – Inđija, Stojković 36’, Luković 43’, Jeličić 90+3' – Budućnost.

Inđija: Preković (K), Velličković, Vraštanović (Damnjanović 80'), Bjeličić, Ivančević, Ilić, Bastajić(Andrejić 60’), Banjac (Maksimović 75'), Anđelković, Rogač, Bađi. Trener: Srđan Blagojević.
Budućnost: Kirovski (K), Radojčić (Lalić 36’), Stojković (Jeličić 58’), Lučić, Dobrijević, Oreščanin, Đorđević, Lukovićć, Milošev (Maksimović 90+2'), Simić, Filipović. Trener: Igor Spasić.