Železničar drugi put u sezoni pobedio Metalurg

Drugi put u sezoni rukometaši niškog Železničara savladali su skopski Metalurg, a ovog puta u hali "Čair" srpski tim je slavio rezultatom 27:25 (16:13) u 16. kolu SEHA lige. Nišlije su se četvrtom pobedom vratile na osmo mesto tabele regionalnog takmičenja.

Četvrta pobeda u sezoni, druga nad Metalurgom; foto: JV / Vanja Keser

Brzim golom kapitena Nemanje Živkovića "Želja" ​je poveo sa 1:0, a onda su Vejin i Spasić doneli prednost od 3:1. ​​​​​​Gosti su uzvratili i na nakon toga se vodila izjednačena borba, ali je niški tim uspeo da napravi seriju 4:0 i povede sa 12:8.

Pogotkom Stevana Sretenovića u 29. minutu, Železničar je poveo sa plus pet (16:11), ali nije uspeo da sačuva tu prednost i na odmor je otišao sa prednošću od 16:13.

Održavao je prednost domaći tim i početkom drugog poluvremena, ali je Metalurg uspeo da se približi na minus jedan (22:21 i 24:23).

Vejin je zatim bio precizan za 25:23, a Marković iz sedmerca doneo plus tri Železničaru (26:23) u 56. minutu. Gosti su uspeli da postignu još dva gola do kraja, ali ne i da ugroze pobedu "Želje".

Trener niškog tima Veselin Vujović smatra da su njegovi igrači "malo neozbiljno ušli u ovu utakmicu".

Kao da su se neki igrači dozirali, nekako kao da i mi više razmišljamo o srpskom plej-ofu, što se meni kao treneru nimalo ne sviđa. Dva puta smo pobedili Metalurg ove sezone, ali su oni oba puta bili blizu. Vidim da se ponovo podižu kao klub i to mi je drago, jer bez jakog Metalurga, nema ni jakog Vardara, niti jakog makedonskog rukometa. Mi ćemo se, nakon ove utakmice, konačno kompletirati i u najjačem sastavu otputovati već u petak u Bukurešt na megdan Steaui - rekao je Vujović.

Već u subotu, 2. marta od 14 sati po našem vremenu Železničar igra protiv Steaue u Bukureštu pretposlednje kolo SEHA lige.

ŽELEZNIČAR - METALURG 27:25 (16:13)

Niš, hala "Čair". Gledalaca: 600. Sudije: Matija Gubica i Boris Milošević (Hrvatska). Sedmerci: Železničar 6 (5), Metalurg 2 (2). Isključenja: Železničar 4, Metalurg 12 minuta.

ŽELEZNIČAR: Stošić (9 odbrana), Lazić, Milovanović 2, Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Vejin 6, Milosavljević, Živković 4, Spasić 2 (2), Marković 3 (2), Jevtić 1, Božović, Kljajić 3 (1), Pižurica, Pavlović 3.

METALURG: Dupjačanec (12 odbrana, 1 sedmerac), Jagurinovski 2, Lazarevski, Dimitrioski 4, Tokić 3, Šilegov 2 (2), Tankoski 4, Serafimov 3, Čorić 1, Danilovski, Mladenović, Pučnik 2, Milićević 1, Mađovski 2, Stojanović 1.