Valjevo slavi: Rukometašice ŽRK Metalca 2015 osvojile kup Srbije - Centar!

Rukometašice Žrk Metalac Valjevo osvojile kup u regionu Centar. Večerašnjom pobedom od 36:34 nad super B ligašem ORK Beograd Valjevke su ostvarile najveći uspeh od svog osnivanja. Oko 200 gledalaca večeras je u Valjevu prisustvovalo izuzetno uzbudljivoj utakmici u kojoj je strateg Metalca Dušan Novokmet drugi put uzastopno. Nadmudrio kolegu Mišu Dapčevića. U tome mu je najviše pomogla nadahnuta Mirjana Obrenović čiji projektili sa svih bekovskih pozicija su uglavnom završavali u mreži iza leđa večeras indisponiranih golmanki ORK Beograda.

Protiv Valjevki se ne može sa slabo pokretljivom zonskom odbranom, a kada su gošće u drugom poluvremenu zaigrale "flastera" na ubojitog levog beka domaćina, razigrale su se sjajna krila Metalca Stefanović i Cvetković, kao i bekovi Mosurović, Belušević, Vilotić i Mijailović koje su lako izalzile na kraj sa ostatkom razvučene odbrane ORK Beograda. Doduše, ni Valjevke dugo nisu imale odgovor na brzi centar Beograđanki, pa je sve do sredine drugog poluvremena rezultat bio izjednačen ili gol prednosti za Metalac. Tada Novokmet povlači kockarski potez uvodeći na gol rezervnog golmana Anu Gajić koja u dosadašnjem toku prvenstva nije ostavljala utisak da je golmanka za prvu ligu i to mu se isplatilo. Gajićeva je ubrzo vezala 3 odbrane i domaće su povele sa 3 gola razlike.

Na gol se ponovo vraća standardna Milica Đikić i unosi potrebnu sigurnost u redove domaćina. Ipak u poslednji minut ulazi se samo sa golom prednosti za domaće, a ORK Beograd je imao poslednji napad i šansu za izjednačenje. Međutim, napad je kratko trajao i nije završen pogotkom Beograđanki i počelo je slavlje domaćih igračica, trenera i publike. Klupa gošći imala je primedbe na suđenje u poslednjim trenucima utakmice, ali vaš izveštač nije mogao da sazna na šta su se te reakcije odnosile. U redovima Beograđanki jedino su Kaitović i Garović pružile nešto bolju igru, ali lišene pomoći saigračica a posebno golmanki nisu mogle da pruže ništa više od časnog poraza protiv Valjevki koje su, čini nam se imale više motiva, želje i htenja u večerašnjoj utakmici.

Dopisnik: Bane Cvijetić