SLB: Kolubara - OFK Beograd 2:1

Sjajna partija mladog plavo-belog tim na gostovanju trenutnom lideru na tabeli nije krunisana pobedom, iako su "romantičari" vođstvo imali sve do 80. minuta meča! Kolubara - OFK Beograd 2-1 (0-1).

Romantičari su na ovoj utakmici izveli dosta izmenjen sastav u odnosu na prethodne mečeve jer nisu mogli da računaju na golmana Vraneša, vezistu Basaru i napadača Veličkovića. Na golu seniorske ekipe debitovao je omladinac Simonović koji je odlično odgovorio na sve izazove.

OFK Beograd je došao do vođstva već na samom startu meča kada je evro-gol postigao Petar Milić. Tokom celog susreta viđen je napadački fudbal sa obe strane, tempo igre je bio na visokom nivou i vodili su se dueli za svaku loptu. Sve do poslednjih petnaestak minuta utakmice "romantičari" su imali veću inicijativu od domaćih i bili konkretniji. Lazarevčani su u samom finišu utakmice uspeli da skroz preokrenu rezultat, a pobedonosni pogodak su postigli u 96. minutu meča!

Treba reći da je strelac za plavo-bele, Milić, nakon jedne sjajne kontre i odličnog centaršuta Radojkovića, pokušao da loptu zahvati "makazicama", ali je potom nezgodno pao i doživeo težu povredu ruke nakon čega je prevezen u lokalnu bolnicu. Mladom napadaču Petru želimo da brz oporavak i da se što pre vrati u ekipu.

OFK Beograd: Simonović, Vujović, Nedeljković, Batinica, Ignjatović, Ristović, Radojković, Milić, Martinović, Mirković, Rakić.

U narednom meču dočekujemo ekipu Brodarca.

Grafičar 1 : 1 Radnički (NB)
Radnički (O) 2 : 1 IMT
BSK Borča 2 : 4 Jedinstvo
Kolubara 2 : 1 OFK Beograd
Brodarac 6 : 0 BASK
Crvena Zvezda 2 : 1 Stepojevac Vaga
Zvezdara 1 : 0 Prva Iskra