Student pobedio vicešampiona države!
Spustivši ekipu Radivoj Korać na samo 6 poena u poslednjoj deonici, niške košarkašice napravile su iznenađenje i savladale aktuelnog vicešampiona i višestrukog prvaka države sa 59:55. Pre Studenta, Beograđanke su u sklopu Prve lige izgubile samo od Crvene zvezde i Partizana, pa su imale ulogu favorita u ovom meču.

Za razliku od protivnica, košarkašice "Studenta" su prilično ravnomerno podelile minutažu na terenu; foto: Vanja Keser

Domaće košarkašice bolje su otvorile meč i tokom prve deonice vodile gotovo sve vreme, ali je u završnici Maja Živković dala dvojku, a za njom i trojku, za minimalno vođstvo na pauzi. Ipak, u nastavku su Beograđanke košarkašice zaigrale sigurnije, bile bolji rival i na poluvreme otišle sa 5 poena prednosti.

Nakon odmora su i Nišlijke konsolidovale redove, jurile rezultat i stigle ga pred kraj meča, pa je u 39. minutu izjednačen rezultat stajao na semaforu, što je obećavalo uzbudljivu završnicu.

U tim trenucima su oba tima bila dekoncentrisana, košarkašice domaće ekipe gubile su lopte i pravile nerezonske faulove, dok su domaće promašile more slobodnih šuteva. Ipak, 4 su pogodile, što im je omogućilo novu pobedu, 7. ove sezone.

Tako će one “prezimiti” na 4. poziciji, a njihove ovonedeljne protivnice su im samo bod daleko. Sada je pred njima nešto manje od mesec dana odmora, nakon čega će gostovati “fenjerašu” Vršcu.

Beočin 71 : 57 Vršac
Šabac 60 : 71 Bor
Crvena zvezda 79 : 63 Vrbas Medela
Partizan 1953 105 : 53 Šumadija
Spartak 74 : 86 Kraljevo
Radivoj Korać 55 : 59 Student