06.11.2017 Administrator

Radnički teško do novih bodova

Rukometaši  Radničkog 1964 su teže nego što se očekivalo, gledajući situaciju na tabeli, savladali vrlo čvrstu i žilavu ekipu Lokomotive rezultatom 30-29, poluvreme 17-15.

Izjednačena borba se vodila sve do 14-og minuta i rezultata 8-8. Tada domaćin preuzima inicijativu i sa par maštovitih napada i čvršćom igrom u odbrani dolazi do maksimalnih 5 golova prednosti 16-11 ( 27-mi minut). Iskusni Lapovci su konsolidovali redove, smanjili razliku i na odmor se otišlo sa, za goste, podnošljivih 2 gola minusa ( 17-15).

Početak drugog dela igre je protekao u znaku gostiju koji u 35-om minutu dolaze u vođstvo ( 18-19), a u 42-om minutu već imaju prednost od 4 gola ( 18-22). U tim trenucima je blistao veteran na golu Lokomotive Branko Stajković. Gosti su držali konstantnu prednost sve do 59-og minuta i izjednačujućeg gola Miloša Milosavljevića ( 29-29). Tada nastaje prava drama na terenu. Večeras odlični golman kragujevčana Ognjen Jovanović brani šut za vođstvo Lokomotive a veliku radost i pobedu domaćinu je doneo golom u poslednjim sekundama meča Vladimir Dobrosavljević lob udarcem sa pozicije levog krila.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili krila Miloš Milosavljević i Vladimir Dobrosavljević sa po 6 pogodaka, dok su se kod gostiju istakli Zoran Đurkovvić sa 8 i Dragan Jovanović sa 7 postignutih golova.
Narednog vikenda ekipu Radničkog će ugostiti ekipa “Topličanin” u Prokuplju.

RK Radnički 1964 –RK Lokomotiva : 30-29 (17-15)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 150
Sudije: Nikola Vasilijić,Predrag Zdravković

Sedmerci:  Radnički 7(4), Lokomotiva 3(3)
Isključenja: Radnički 14 min, Lokomotiva  20 min
Igrač utakmice : Stefan Stanojev

Radnički 1964  : Blagojević , Milosaljević 6, Stošić 2, Ristić ( 3 odbrane), Dobrosavljević 6,Radivojević , Ilić 1, Knežević, Simić 3, Stevanović 1, Radenović, Stanojev 6, Poskurica 4, Bogdanović 1, Jovanović ( 13 odbrana), Janićijević 1.

Lokomotiva : Stajković 1 ( 11 odbrana), Petrović, Mirković 1, Stevanović, Đurković 8, Pantić 1, Jovanović 7, Veličković 2, Živković ( 2 odbrane), Pantić, Maričić, Lečić, Stojković, Dilić 3, Zlatković 6.

Radnički 1964 30 : 29 Lokomotiva
Dubočica 54 28 : 23 Zlatar
Planinka Prolom voda 20 : 26 Vranje 1957
Priboj 20 : 29 Topličanin
Karađorđe 25 : 30 Novi Pazar
Bela Palanka 32 : 26 Hajduk Veljko